„Myslím, že jsme nehráli špatný fotbal, nikde jsme herně nevyhořeli a co se týče bodů, mělo jich být o třetinu více," říká na úvod trenér Mírovky Petr Kuchta. Nevyrovnané výkony vidí Kuchta především v úzkém kádru.

„Na tuto soutěž je nás málo a do budoucna je potřeba s tím něco udělat," má jasno Kuchta. Už nyní přiznává, že má v hledáčku několik fotbalistů, které se chystá oslovit. Jeho prioritou je v zimním období tým rozšířit a zkvalitnit. Už před sezonou tým posílil Martin Švec z Havlíčkova Brodu a z Hlinska přišel na hostování Daniel Dvořák.

Mírovka začala soutěž s velkým nováčkovským elánem a po třech kolech se dokonce vyhřívala na prvním místě. To si přivezli bod z Horní Cerekve, tříbodové zisky zaznamenali doma proti Humpolci B a v Herálci. Potom následovaly dvě vysoké porážky doma s Tisem 0:3 a v Jiřicích 4:1. „Zápasy s Tisem, v Jiřicích a v Borové se nám výsledkově nepovedly," přiznává kouč Mírovky. Zato v posledních šesti zápasech se dařilo Mírovce bodovat. Za tři výhry a tři remízy si do tabulky připsali dvanáct bodů.

Post jedničky si v týmu neudržel gólman Jan Beděra, který dostal několik laciných gólů. „Honza střídal dobré okamžiky s těmi slabšími. Mile mě překvapil Berky, který chytal spolehlivě," hodnotí Kuchta nejcitlivější post. Za spolehlivou považuje Kuchta hru obránců. V té hrál prim Michal Netopilík, nekompromisní Rásl a tuto dvojici doplňovali kvalitními výkony Dvořák s Martínkem. Do svých zranění byli oporami týmů Petr Kuchta ml. a Zdeněk Semrád.  „V záloze bych pochválil zkušeného Jana Šimona, kterému dobře sekundoval Švec s Michalem Semrádem. Velký dříč v záložní řadě je Lacina," hodnotí středovou řadu Kuchta. Nejlepším střelcem týmu je Filip Valášek, který kdyby na sobě více pracoval, tak bude jeden z nejlepších hráčů této soutěže.

Více se očekávalo od Romana Němce, který se v koncovce trápil. „Roman je rychlý hráč, ale v koncovce potřebuje více klidu," dodal Kuchta. Jeho svěřenci se mohou v lednu těšit na soustředění, které proběhne v Milově na Žďársku. „Velké poděkování patří manažerovi Romanu Malinskému, který se o tým patřičně stará a má velký podíl na tom, že Mírovka I. B třídu hraje," řekl na závěr Kuchta.