I.B TŘÍDA – SKUPINA A
TIS – LUČICE 1:2
I druhé sousedské derby v této sezoně vyznělo pro hráče Lučice. Ti svého soka porazili na podzim 3:2 a těsnou výhru si zopakovali i na jaře v Tisu. Hosté si vypracovali v první čtvrthodince nápor, který gradoval třemi gólovými příležitostmi.
Dvě šance neproměnil Pavel Lančarič. Tu první mu z brankové čáry vykopl obránce Rosecký a při druhé ho vychytal gólman Havel. Mezitím ještě Blažek nastřelil tyč. „Tyhle šance proměnit, tak bylo o výsledku rozhodnuto už dávno," řekl lučický kouč Pecha. Paradoxně však uhodilo na druhé straně, když se prosadil Zezulák. O vyrovnání se postaral ještě do poločasu Nedoma, který využil zmatků v domácí obraně.

„V prvním poločase viděli diváci výborný oboustranný fotbal," podotkl Pecha.  Po přestávce se Tis tlačil dopředu a snažil se strhnout vedení na svoji stranu. Jenže v 58. minutě chyboval při centru Havel a Blažek poslal hosty do vedení. Potom tlak Tisu byl ještě větší, ale na nepropustnou obranu Lučice recept nenašli.

Nejblíže gólu byl Kubát, který zatřásl břevnem a v závěru mohl ještě vyrovnat Míla Kozlík, ale jeho pokus bravurně zneškodnil Šimánek. „Zvolil jsem velmi účelnou taktiku, která byla dvojitý blok z obrany, a hráči ji do puntíku svojí disciplinovaností splnili," pochvaloval si Pecha.

Do zpěvu po zápase nebylo trenérovi Tisu Martinu Křišťálovi. „Ve druhém poločase jsme soupeře jasně přehrávali, ale nedali jsme šance a bohužel, po chybě gólmana jsme inkasovali druhý gól. Lučice se u nás prezentovala antifotbalem, který ale splnil svůj účel," řekl Křišťál.