OKŘÍŠKY – LUKA N. J. 2:3

Za tropického počasí začali domácí zostra, ale šance Tůmy, Kotrby a Svobody zůstaly nevyužity. Udeřit mohlo na opačné straně, když obraně utekl hostující Flesar, ale trefil břevno. Největší šanci Okříšek v prvním poločase měl Bastl, ale ve skórování mu zbránil včasným vyběhnutím Čermák. Luka zkraje druhé půle přečíslily obranu a Mašek otevřel skóre. Hostitelé vyrovnali po centru Tůmy a hlavičce Dubského. Domácí poté mohli výsledek otočit, ale místo toho udeřil soupeř. Na hranici velkého vápna nepohlídala obrana Tomana a ten s pomocí tyče vrátil hostům vedení. Okříšky se hnaly za vyrovnáním, ale v 84. minutě Hrdlička obešel na levé straně, vše co mu stálo v cestě a centrem našel v pokutovém území střídajícího Stejskala – 1:3. V závěru stačil už jen snížit penalty Brabenec.

Góly: 57. Dubský, 90. Brabenec (PK) – 48. Mašek, 66. Toman, 84. Stejskal. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:3. ČK: 1:1 (90. Molák – 90. Boháček). Diváci: 250. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala – Brabenec, Voda, Tekal, Svoboda (62. Jůza), Bastl (87. Z. Ryšavý), Tůma, Dočekal, Dubský, Kotrba, Řezáč (54. Molák). Luka n. J.: Čermák – Vařejka, Rozmahel (83. Stejskal), Mašek, Trombelli, Flesar (27. Toman), Hintenaus, Hrdlička, Horáček, Kucarov (82. Svěrák), Boháček. Nejlepší hráči: Kotrba – Hrdlička, Mašek.

SAPELI POLNÁ – M. BUDĚJOVICE 1:0

Do první velké šanci se dostal hostující celek a Koubka zachránilo po dobře sehraném rohu břevno. Pak už se ve velkém horku starali o ofenzivní akce zejména domácí. Tržil našel nabíhajícího Szabóa, který na Kloudu nevyzrál. V 18. minutě ale tentýž souboj vyzněl lépe pro domácího útočníka, který zužitkoval dobrou práci spoluhráče Macka. O tři minuty později připravil Reiterman další gólovku pro Szabóa, jeho střelu do prázdné branky stihl vykopnout obránce hostí. Ve 38. minutě vypálil Macko, ale Klouda si věděl rady.

Ve druhé půlce mohli domácí výhru pojistit. Znovu měl v tom prsty Szabó, kterého ale Klouda vychytal. Stejný hráče pak parádně přešel přes tři hráče, ale střílel vedle. Deset minut před koncem pláchl obraně Macko, ale gólman hostů byl znovu ve střehu. V závěru se nedokázal prosadit ani Vacek, ale i tak brali Sapeláci zasloužené tři body.

Gól: 18. Szabó. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas 1:0. Sapeli Polná: Koubek – Tržil, Reiterman, Brnický, Takács – Kolman, Špendlíček, Fišer, Vacek – Macko, Szabó. M. Budějovice: Klouda – Novotný, O. Busta, Pařízek, Švanda (72. Procházka) – Kopeček, K. Busta, Dušek (66. Svoboda), Máca – Stehlík, Benda (62. Šibor). Nejlepší hráči: Szabó, Brnický – Klouda.

V. BÍTEŠ – SVĚTLÁ N. S. 1:4

Rozehrávka, ztráta míče a gól. Neuteklo ani 30 vteřin a Velká Bíteš po Křikavově zakončení prohrávala. Světlá se rázem dostala na koně a domácí v úvodu mlela. Karta se ale rychle obrátila, v největší šanci nastřelil Kubec tyč. Ve 20. minutě řešil problémy s kolenem brankář Světlé Adamec, v brance ale nakonec vydržel. Po půlhodině měl vyrovnání na kopačce Nekuda, brankáře však nepropálil. Utkání se v tu chvíli lámalo, domácí nevyužili další šance a ve 39. minutě je za to z brejku potrestal Křikava.

Po přestávce začali domácí aktivně, Světlou přitlačili a konečně se dočkali gólu. Kubec zakroutil svou standardku přesně. Bleskové vyrovnání mohl mít na svědomí Dvořák, jehož lob Adamec vychytal. Závěr už patřil Světlé. Štros zvýšil na 1:3 a po zbytečné žluté kartě Rezek propálil zeď.

Góly: 61. Kubec – 1. a 39. Křikava, 77. Štros, 81. Rezek. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 0:2. V. Bíteš: M. Pelán – Kopáček, Kerber (74. Pohl), Střecha, Horký – Pokorný, Kubec, Nekuda, Čech (46. Valsa), Ivančík (51. Rozum) – Dvořák. Světlá n. S.: Adamec – Císař, L. Vodička, Vaňásek, Petrus (83. Muzikář) – D. Valenta, Rezek, Petřík (90. Pohnětal), Čuřík, Křikava – Štros (81. J. Valenta). Nejlepší hráči: Kubec – Císař, Křikava.

ČÁSL.-SÁDEK – JEMNICKO 1:3

Hosté udeřili hned z prvního rohu, kdy obrana zapomněla u zadní tyče na Morkuse, který po zemi prostřelil Kružíka. Jemnicko poté mohlo zvýšit, ale další šanci reflexivně vyrazil Kružík. Po úvodní čtvrthodině, která patřila hostujícímu týmu, začali přebírat iniciativu domácí. Novákovu branku ohrožovali zejména Dvořák s Preslem. Prvně jmenovaný ve 30. minutě vybídl ke skórování Plichtu, který nadvakrát překonal Nováka. Hostitelé měli ve druhé půli převahu, ale Presl dvě šance promarnil. Pak z ničeho nic nastřelil tyč čáslavické branky F. Kříž. Domácí zatlačili favorita do defenzivy, ale ne a ne se prosadit střelecky. Jemnicko spoléhalo v závěrečné dvacetiminutovce na brejky, ze kterých pramenily šance. Udeřit však mohlo na opačné straně, ale Plichta samostatný únik neproměnil. Hosté udeřili z následného protiútoku Borkovcem a vítězství pečetil z dalšího brejku F. Kříž.

Góly: 30. Plichta – 1. Morkus, 82. Borkovec, 90. F. Kříž. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:1. Diváci: 210. Poločas: 1:1. Čáslavice-Sádek: Kružík – Tržil, Zikmund, Čermák, Kurtin – Presl, Chládek, Plichta, Netrda – Barák (46. Kosmák), Dvořák. Jemnicko: Novák – Borkovec, Tobolka, F. Kříž, Morkus, Tesař, Křivánek, Máca, Bastl, Kincl, Koutný (46. Čurda). Nejlepší hráči: Čermák – Borkovec, Morkus.

ŽDÍREC – JAROMĚŘICE 2:2

Domácí začali velmi aktivně a hned v 6. minutě mohl vstřelit první branku Kolouch, ale brankář Jaroměřic Klubal skvěle zasáhl. Vzápětí přišla chyba Čalkovského, jehož podklouznutí využil Rygl a překvapivě poslal svůj tým do vedení. Vyrovnání měl na noze Štukhejl, ale brankář hostí byl opět proti. Přišel tak další trest, když se podruhé prosadil Rygl. Ždírec se marně snažil o vstřelení kontaktní branky, ta se povedla vstřelit Mrázkovi až na začátku druhé půle. Tentýž hráč na sebe upozornil v 68. minutě, když vybojoval balon a poslal jej za Klubalova záda. Mrázek mohl dokonce vstřelit hattrick, ale nařízený pokutový kop mu Klubal zlikvidoval. V závěru už domácí nic nevymysleli, a tak doma opět zaváhali.

Góly: 48. a 68. Mrázek – 9. a 23. Rygl. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 1:4. Diváci: 140. Poločas: 0:2. Ždírec: Pometlo – Fikar, Štukhejl (85. Klimeš), Kysilko, Čalkovský, Mrázek, Kolouch, Pátek, Smejkal, Novotný, Michalec (85. Slavík). Jaroměřice: Klubal – D. Karásek, Urbánek, Svoboda, Holoubek, Neumann, Kopečný, Nykrmajer, Rygl, Z. Karásek, Hověz. Nejlepší hráči: Mrázek, Smejkal – Klubal.

PŘIBYSLAV – HERÁLEC ZR 2:4

Přibyslav začala proti Herálci tradičně pasivně a hned v 8. minutě ji za to potrestal hostující Najman, který využil zaváhání Uhlíře a vstřelil první branku Herálce. O vyrovnání se mohl postarat Vopršal, ale z penalty přestřelil branku. Neproměněný pokutový kop domácí rozhodil a o pár minut už prohrávali o dvě branky. Po krásné technické střele se v úvodu druhé půle podařilo snížit Přibyslavi, ale o chvíli později to už opět bylo o góly dva. Najman v hodně sporném postavení tečoval balon za záda Uhlíře. Po kontroverzní situaci se na hřišti přitvrdilo a rozhodčí měl problémy se řízením utkání. Domácí ještě zásluhou Škachy snížili na 2:3, ale v 90. minutě využil zaváhání Vykoukala Hamák, který pečetil výhru Herálce.

Góly: 47. Krčál, 78. Škacha – 8. Najman, 21. Černý, 53. Najman, 90. Hamák. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 3:4. Diváci: 200. Poločas: 0:2. Přibyslav: Uhlíř – Kunc, Vopršal, Strašil, Ondra (82. Musil), Žalud, Adamec, Vykoukal, Flekal, Škacha, Krčál. Herálec ZR: Žďánský – Uchytil, J. Ptaszek, Černý, Cach (82. Miška), Slováček, Urupčík (72. Skála), Bureš, Hamák, Najman, Šustáček (69. M. Ptaszek). Nejlepší hráči: Krčál – Žďánský, Najman.

HUMPOLEC – TŘEŠŤ 3:4

Humpolec v nekompletním složení sehrál hodně špatný zápas, chyboval hlavně v defenzívě. Už ve 14. minutě ho potrestal z přísné penalty Krejčí. Pak sice Pikl po uličce od Kratochvíla vyrovnal, ale domácí šlapali vodu dál. Projevilo se to hlavně v katastrofální čtvrthodině ve druhém poločase. V ní nejprve špatnou komunikaci obránců potrestal gólem Mareš, pak si Alt vstřelil vlastence a na už hrozivých 1:4 zvýšil Rod. Humpolec za tohoto stavu přece jen trochu zvedl hlavu a zápas ještě zdramatizoval. Po centrech Pikla snížili Skryja a Dalík, v nastavení domácí dokonce vyrovnali, ale gól na 4:4 pro ofsajd neplatil.

Góly: 33. Pikl, 69. Skryja, 90. Dalík – 14. Krejčí (PK), 52. Mareš, 60. vlastní, 66. Rod. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Humpolec: Kříž – Alt, Procházka, Nermut (57. Podoba), Honzárek (64. Kalivoda) – Kopic, Skryja, Bláha (46. Dalík), Pikl – Paťha, Kratochvíl. Třešť: Bachman – Tausch (87. Veselý), Novotný, Kříž, Kodys – Mareš, Gutwald, Krejší, Procházka (77. Ivan) – Chalupský, Rod (88. Pešta). Nejlepší hráči: Kratochvíl – Bachman, Krejčí.

ŽIROVNICE – CHOTĚBOŘ 0:1

Navzdory velkému vedru se hrál pohledný fotbal. V prvním poločase byla častěji u míče Žirovnice, ale do větší šance se nedostala. Na druhé straně mohl skórem ve 40. minutě pohnout Ondráček, jenže zblízka hlavičkoval nad břevno. Po přestávce začala získávat půdu pod nohama Chotěboř, dlouho ale své příležitosti zahazovala. Dvořák neskóroval, i když postupoval sám na svého jmenovce v brance Slavoje, pak při zakončení selhali Marek Somerauer a ve dvou případech Koutný. Šest minut před koncem málem jásali domácí, při hlavičce Hřebeckého se vytáhl Vykoukal. Poslední akcí zápasu byl rychlý protiútok Chotěboře, po němž rozhodl Hlaváček.

Gól: 90. Hlaváček. Rozhodčí: Nápravník. Bez karet. Diváci: 90. Poločas: 0:0. Žirovnice: Dvořák – Svoboda (87. M. Kořínek), Kněžínek, Knotek, P. Houška (71. Kuš) – Vilímek, Vodáček, Dýnek, Hadrava – Hřebecký (85. Cajz), Rozporka. Chotěboř: Vykoukal – R. Odvářka, Čáp, Hromádka, Filipský – Hlaváček, Martin Somerauer, Dvořák, Bělovský (66. Koutný) – Hanousek, Ondráček (54. Marek Somerauer). Nejlepší hráči: Dvořák – Martin Somerauer, Dvořák.

16. Třešť 29 7 5 17 38:65 26

Příští kolo: Jemnicko – Ždírec n. D., Jaroměřice – Humpolec, Třešť – Sapeli Polná, M. Budějovice – V. Bíteš, Světlá n. S. – Okříšky, Luka n. J. – Přibyslav, Herálec ZR – Žirovnice, Chotěboř – Čáslavice-Sádek.