Na hřišti místního Slovanu se představí 16 týmů z domovů sociální péče celé republiky a jako patroni turnaje se představí známí fotbaloví internacionálové Panenka a Vízek.

Právě tito dva hračičkové a dlouholetí soupeři ve všemožných sportovních i nesportovních disciplínách slibují velkou diváckou zábavu, neboť si oba přivezou i kopačky a chystají se vyběhnout na zelený trávník v exhibičním zápase po skončení turnaje.

Exekutorovi a vynálezci nejslavnější fotbalové penalty v dějinách českého fotbalu Antonínu Panenkovi je v těchto dnech připomínána ještě častěji než obvykle – je to totiž už čtyřicet let, co ji proměnil ve vítězství v bělehradském finále proti NSR na ME Evropy.

„Před dvaceti lety jsme byli v Anglii zase druzí, takže letos by nebylo špatné, kdybychom skončili alespoň třetí," usmívá se Panenka. Ladislav Vízek, dodnes aktivní fotbalista, však našemu týmu příliš velké naděje nedává: „Nevím, nevím, když si promítnu, s kým vším jsme prohráli… A ani na jednoho soupeře ve skupině neumíme zahrát." Na SENI cup, kde bude v roli patrona poprvé, se těší.

„Mám před postiženými velkou úctu, protože i já už po operaci žlučníku vím, jaké to je cítit bezmoc. Možná však, že nakonec vyléčí svým přístupem k životu oni mě."

Turnaj začíná dopoledne, finále přijde na řadu po poledni. Z turnaje přinese zpravodajství i Česká televize, která věnovala vítězům hlavní cenu – návštěvu studia ČT na Kavčích horách. Na svůj stadion a setkání s hráči pozve finalistu turnaje Bohemians Praha 1905, připraveny jsou i další zajímavé ceny. V průběhu turnaje zahraje Martin Maxa a skupiny Lucarino Dance z Domova Na Svobodě Čížkovice a AJETO z pražského DOZP Sulická. Záštitu nad turnajem převzala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a Kraj Vysočina.