V prvním poločase lépe kombinovali domácí, ale prakticky všechny jejich akce směřovaly do středu hřiště, který byl plný a tak kombinace vedly jen ke ztrátám míče. Hosté většinu míčů hráli rychle nahoru a snažili se sbírat odražené balony. První poločas šance prakticky nepřinesl, na každé straně jen náznaky šancí po standartních situacích. Ve 44. minutě zahrával na pravé straně kolmý míč Hübner, hráč Světlé ho srazil vzduchem až na levou stranu vápna, kde před dotírajícím Hejkalem zahrál nekoordinovaně rukou Čuřík. Penaltu Hejkal bezpečně proměnil a Brod šel do vedení. Patrně zaslouženě, protože domácí byli v prvním poločase o něco lepší. „V prvním poločase jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme šli do vedení," řekl brodský trenér Ondřej Pavlas.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, oba týmy chtěly hrát vzadu na jistotu a dávaly dlouhé balony, přičemž se snažily získat odražené míče. Světlé se také začali hlavou prosazovat útočníci Křikava s Davidem Valentou, kteří dokázali míče prodlužovat a nabíhat za sebe. V 55. minutě takto prodloužil Valenta, stoper Svoboda odvrátil míč na aut, který vyřešil společně s Valentou střídající Klaus dobrým stříleným centrem do vápna. Tam se sice žádný ze světelských hráčů neprosadil, ale dobíhající Halák si srazil míč do vlastní sítě. V 68. minutě na půlce promáchl dlouhý odkop Báča, Rezek míč sebral a nahrál do brejku Valentovi. Ten se však mírně nechal vytlačit Kubátem a odvahu na zakončení nenašel. Možná zlomový moment utkání. O 10 minut později nahrál Báča kolmo Hübnerovi, ten nezpracoval, míč však doputoval k Hejkalovi, který ho navedl do středu a nahrál kolmici na Tuhého. Ten dvojím zaseknutím obalamutil jak obránce, tak Jindru Adamce a dal vítězný gól do prázdné branky. Světlá pak zatlačila, dostala se k několika nebezpečným náznakům šancí, ale brankovou příležitost si vytvořila jen jednu, když hlavou na zadní tyči netrefil branku opět David Valenta.

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Za prvé jsme se odlepili ode dna tabulky a za druhé ztrácíme na jistou záchranu jen tři body," měl radost Pavlas. „Chtěli jsme v Brodě bodovat, ale nedodrželi jsme nejzásadnější věci. Domácí měli lepší organizaci hry a tudíž vyhráli zaslouženě. Naši hráči nejsou zvyklí hrát organizovaně," zlobil se světelský kouč František Polák.