Jsou na pátém místě tabulky s tříbodovou ztrátou na druhé postupové místo. „Ukázali jsme, že na I. B třídu máme, myslím, že bychom se neztratili ani o soutěž výš," má jasno trenér chotěbořské rezervy Michal Gajdoš.

Jeho svěřencům se povedl vstup do soutěže, když z prvních dvou utkání (Tis 3:0 a Budíkov 1:0) nasbírali plný počet bodů a neinkasovali gól. Následně si na rozjetou Chotěboř v jejím prostředí vyšláply Štoky, které se radovaly z nejtěsnější výhry. Z porážky se chotěbořská rezerva vzpamatovala o týden později, když dokázala vyplenit ambiciózní Ledeč. Jenže přišla další domácí ztráta. Dva body za bezbrankovou remízu si odvezly Košetice.

Ovšem přišel další venkovní zápas, tentokrát na hřišti Lípy a po dobrém výkonu se mohl trenér Michal Gajdoš se svými hráči radovat z výhry 2:0, kterou konečně dokázali potvrdit doma výhrou 5:3 nad Horní Cerekví. Šok přišel v Černovicích, kde domácí dominovali a vyhráli zaslouženě 4:1.

„Byl to náš nejhorší podzimní zápas. Černovice nás převálcovaly na celé čáře," přiznal Gajdoš. Tato porážka s Chotěbořskými pěkně zamávala, protože následovaly tři shodné porážky 2:1 od Mírovky, Lučice a Kostelce u Jihlavy.

„Nebýt této série, tak naše postavení v tabulce mohlo být ještě lepší," má jasno Gajdoš. Až v závěrečném podzimním a předehrávaném jarním kole se radovali ze zisků tří bodů. Nejdříve doma porazili Humpolec B 3:0 a v Tisu dokonce vyhráli 5:1. Na jaře už u týmu trenér Michal Gajdoš pokračovat nebude. „Bohužel, je tomu tak. Naskytla se mi možnost pracovat v zahraničí, kterou jsem využil. Týmu se od zimní přípravy ujme Jiří Turek," dodal odcházející trenér.