Výběr nového kouče české fotbalové reprezentace naplňuje, bohužel, mé nejhorší představy. Přál jsem si někoho progresivního, za kým jsou v posledních letech vidět odpovídající výsledky. Slovem odpovídající určitě nemyslím trénování reprezentací „banánových“ republik.

Realita? Finální trio, z nějž prý rada sestavená předsedou FAČR Fouskem vybere, tvoří jména Ivan Hašek, Vítězslav Lavička a Michal Bílek. Skoro to vypadá, že kdo neprošel Spartou, nemá po „slávistovi“ Šilhavém šanci…

Bílek prý odmítl, protože díky dobrým vztahům Fouska s Haškem je preferovaná varianta jasná. „Kamaráčoft“ nade vše, chtělo by se říci. Takže zřejmě Ivan Hašek, který za posledních skoro patnáct let vedl jen samé exotické kluby či reprezentace.

Velice náročné jaro čeká v moravskoslezské divizi D na fotbalisty Slavoje Polná (červené dresy) i Pelhřimova (bíločerném), nováčky soutěže.
Nahradí opory? Fotbalisté Polné i Pelhřimova hledají posily na klíčové posty

Ten Hašek, jemuž spousta fandů nemůže zapomenout, jak v roce 2011 doslova utekl z pozice předsedy svazu. Musím zdůraznit, že osobně proti Ivanu Haškovi vůbec nic nemám, jako člověk je mi velice sympatický, rozhodně jde o inteligentního člověka a úspěšného fotbalistu.

Ale nevidím za ním výraznější úspěchy trenérské úspěchy. Vyhrávat tituly se Spartou na přelomu tisíciletí byla takřka povinnost, kromě Slavie, navrch často doslova rozbité vnitřními sváry, tu skutečná konkurence tehdy neexistovala.

Jaké trenérské výsledky pak Hašek zaznamenal v poslední dekádě? Zde jsou konce jeho jednotlivých angažmá:

Odvolán po dvou zápasech se skóre 1:8.
Odvolání ze sestupových pozic po šesti porážkách v řadě.
Vyhazov po šesti kolech z předposledního místa tabulky.
12. místo v tabulce (ze 14 týmů) a neprodloužení smlouvy.
Konec angažmá po posledním místě v kvalifikační skupině a dvou výhrách ze třinácti zápasů.

Zatímco za celý loňský ročník vybojovali fotbalisté Rapotic (v zelenočerném) 23 bodů, jen za polovinu toho letošního jich už mají na kontě rovných dvacet.
PODZIM V PŘEBORU: Fotbalisté Rapotic patřili k těm nejpříjemnějším překvapením

Nevím, nevím, ale že bych si životopis žhavého kandidáta na nejprestižnější lavičku v zemi představoval nějak podobně, tak to ani v nejmenším.

A jména potencionálních asistentů moje obavy jen a jen posilují. Místo někoho mladého a progresivního, trošku ranaře a bouřliváka, to prý vypadá na duo Klusáček, Veselý, pro změnu z pražských Bohemians. To taky není žádná hitparáda.

Ale třeba svazové vedení jen klame tělem a realita bude nakonec úplně jiná. Jak moc bych si to přál…