Fotbalisty zaskočilo deštivé počasí, hrálo se na podmáčených hřištích, na rozdíl od ostatních soutěží nebylo ani jediné utkání odloženo.
Spokojenost vládne v Golčově Jeníkově, kde domácí fotbalisté navázali na dobrou jarní formu, hladce zdolali světelské béčko a s bodovým náskokem se usadili na první příčce tabulky okresního přeboru. Potvrdí dobré rozpoložení i v neděli na hřišti přibyslavské rezervy? Dosud vedoucí Rozsochatec, který byl největším překvapením v prvních kolech, se dočkal první porážky. Na vlastním hřišti nestačil na mužstvo zkušeného Herálce, jehož prioritním úkolem je rychlý návrat do I. B třídy.

O víkendu je jasným favoritem v boji s posledním mužstvem Ješišna, které je jediným mužstvem bez bodového zisku.

Se špičkou tabulky ještě drží krok Okrouhlice, jež jenom těsně zdolala Staré Ransko, ovšem V sobotu ji čeká těžký boj pod hradem Lipnicí, když lipničtí fotbalisté těsně vyhráli na hřišti posledního Jeřišna. Favorizované Kožlí uhrálo jenom bod ve Šlapanově, plichtou skončilo i střetnutí Dlouhé Vsi s přibyslavskou rezervou.

Ve III. třídě skupiny A se po jasné výhře nad Lípou B vrátil do čela tabulky Keřkov, tlačenice je na čelo tabulky, kde až pátý Pohled B ztrácí na lídra z Keřkov pouze jediný bod. Hodně napoví, jak si v sobotu povede Keřkov na hřišti silné leštinské rezervy.

V sérii neúspěchů pokračuje Dolní Město, které doma podlehlo Věžnici B a kleslo na poslední místo v tabulce. Utkání Tis – Hněvkovice bylo pro nezpůsobilý terén odloženo.

Ve IV. třídě skupin A, naznačují fotbalisté Malče, že po remíze v derby s Vískou nic neztratili z jarní formy a budou pravděpodobně jedním z kandidátů postupu. Spolu s Malčí zatím drží krok se stejným bodovým ziskem Víska, Vepřová a béčko Šmolov.

Bez bodového zisku jsou zatím hned čtyři oddíly – Štoky B, Keřkov B, Libice a Rozsochatec B. Ve skupině B vede tabulky trojice Kouty, Habry B a Kamenná Lhota.

Alois Svoboda