Herálec se naopak posílil o navrátilce Marka Fukana. S přípravou jako první vyrukovali zástupci 
z Jihlavska, Černíč a Kostelec.

TJ SOKOL HABRY

Trenér Jiří Černý se přes léto musí vypořádat s odchodem několika zkušených hráčů, šanci tak dostanou dorostenci. „Z týmu odešli Stránský nebo Kvanka, ale v týmu máme hodně mladých hráčů nebo dorostenců, kteří hráli již na jaře a ukázali se v dobrém světle. Tím, že odešli právě ti zkušenější, budou mít více prostoru. K týmu nám navíc přibyl z Golčova Jeníkova Miloslav Zelený," prozradil trenér Habrů Jiří Černý.

Zahájení přípravy: 12. 7.
Přípravné zápasy:
22. 7.: Habry B (D) 17.30
24. 7.: Vrdy (V) 10.15
29. 7.: Světlá n. Sáz. (V) 18.00
31. 7.: Dolní Město (D) 17.00

SOKOL LÍPA

Jedenáctý celek loňské sezony začal svou přípravu teprve ve středu a více přípravných duelů zatím dojednává. „Budeme trénovat teď dvakrát týdně, spousta kluků je na dovolených, takže nemá moc smysl něco rozjíždět. Máme zatím domluvený pouze jeden přípravný zápas, zbytek je spíše v jednání," prozrazuje trenér Lípy Pavel Souček. „Změny v týmu nejsou v podstatě žádné a hrát bychom měli ve stejném složení. Akorát se nám z hostování ze Štoků vrací druhý brankář Milan Exner a skončil Radek Sláma," říká Souček.

Zahájení přípravy: 20. 7.
Přípravné zápasy:
23. 7.: Lučice (V) 17.30

SK VĚŽNICE

Věžnice čeká po sestupu do I. B třídy omlazení kádru. „Čekáme na návrat Šimoníčka, který je po operaci. Skončil u nás Kaňka, který se po hostování vrací do Polné, a Kocourek, jenž šel zpět do Šlapanova. Zatím nové posily nemáme, a budeme chtít zapracovat dorostence, například Štohanzla nebo Prokeše," jmenuje změny v kádru předseda klubu Bohuslav Chalupník.

Zahájení přípravy: 12. 7.
Přípravné zápasy:
24. 7.: Nadějov (D) 17.00

TATRAN ŽDÍREC N. D. B

Ždírec po postupu může využít postupovou euforii. Tým by měl zůstat víceméně stejný. „Kádr se nijak měnit nebude, ale je samozřejmě jasné, že ti lepší kluci budou hrát třeba za áčko. Doufejme, že se ta spolupráce s A týmem zlepší a budeme na tom pracovat," říká trenér Ždírce Tomáš Máša. „Jednáme o přátelském zápase ještě v týdnu, kdy začíná soutěž, doufáme, že se nám to podaří domluvit, jinak máme zatím pouze dva dohodnuté zápasy."

Zahájení přípravy: 12. 7.
Přípravné zápasy:
23. 7.: Kostelec (D) 18.00
31. 7.: Skuteč (D) 18.00

TJ SOKOL MÍROVKA

Fotbalisté Mírovky mají za sebou úspěšnou sezonu, kterou zakončili na třetím místě. V přípravě se trenér Michal Marek soustředí na rychlost a vytrvalost, v závěru přípravy se zaměří na střelbu a koncovou fázi hry. „Bohužel aktivní činnost ze zdravotní důvodů ukončil Jan Šimon, dočasně ji ukončil i Jakub Mejstřík. U Jakuba Bradáče je potenciální možnost odchodu do Herálce, ale zatím je to spíš jen teoretické. Jinak zkoušíme dva nové hráče. Martina Zeta z Budíkova a Stanislava Béma z Lípy, po zranění se vrátil Jan Beděra," prozradil trenér Mírovky Michal Marek.

Zahájení přípravy: 12. 7.
Přípravné zápasy:
24. 7.: Herálec (V) 17.00
29. 7.: Tis (V) 18.00

TJ TIS

První dva tréninky Tisu se nesly v duchu nabírání kondice. „V tomto směru budeme pokračovat. Rozdíl je ale v tom, že už teď budeme většinu věcí dělat s míčem. Nescházíme se bohužel během léta v tak velkém počtu, abychom mohli nacvičovat nějaké herní systémy, takže bude náplní také individuální technika," uvedl hrající trenér Miloslav Kozlík.

Podle jeho slov by měl být tým velice podobný tomu v uplynule sezoně, byl však posílen. „Ze Světlé se vrací z hostování Miřátský, na přestup pak přichází z Golčova Jeníkova Jakub Horenský," dodal Kozlík.

Zahájení přípravy: 13. 7.
Přípravné zápasy:
22. 7.: Havl. Borová (V)
24. 7.: Zbýšov (B) 17.00
29. 7.: Mírovka (D) 18.00

TJ SOKOL ŠTOKY

Fotbalisté Štoků se sešli poprvé minulý pátek a letní příprava bude společná pro A i B tým. „Samozřejmě do programu zasahují letní dovolené, takže potřebujeme trénovat v dostatečném počtu. Na jaře jsme to stěží lepili. Stěžejním úkolem bude stabilizovat tým, protože od nás odešel do Přibyslavi Žíla, naopak se vrátili někteří starší kluci," uvedl za štocký klub Tomáš Kubát.

Zahájení přípravy: 15. 7.
Přípravné zápasy:
17. 7.: Herálec 2:1
20. 7.: Rantířov 1:3
24. 7.: Turnaj ve Stonařově 12.30

SOKOL HERÁLEC

Rovněž i v Herálci bude hlavním úkolem letní pauzy stabilizovat tým. Trenérovi Stanislavu Komůrkovi se hlásili hráči poprvé minulou středu, první fáze je věnovaná hlavně nabírání kondice. Herálec se může pochlubit zvučnou posilou, vrací se útočník Marek Fukan, který má bohaté zkušenosti s vyššími soutěžemi. „Akorát doléčuje kotník, snad bude v pořádku," doufá Komůrka, který tým rozšířil o několik dorostenců. V hledáčku je i Jakub Bradáč z Mírovky, ale tahle posila asi nakonec nedorazí.

Zahájení přípravy: 13. 7.
Přípravné zápasy:
17. 7.: Štoky 1:2
24. 7.: Mírovka (D) 17.00
31. 1.: Lučice (D) 17.00

SK KOSTELEC

Fotbalisté Kostelce by mohli být v novém ročníku soutěže považováni za favorita. „Chceme jít výš," potvrzuje trenér Miloš Kračmar, který bere přípravu zodpovědně a svým svěřencům domluvil zápasy s těžkými soupeři. O uplynulém víkendu podlehl Kostelec 1:4 Okříškám.

„Prohráli jsme 1:4, ale byl to perfektní fotbal a dobrý výkon, a spravedlivý výsledek by byl tak 2:3," nastiňuje kouč. Ten je spokojený i s přístupem hráčů v trénincích. „Už trénujeme čtrnáct dní a probíhají ve velkém počtu, trochu to narušují dovolené, ale jde to. A máme i pár změn v kádru, i když nějaké ještě nejsou doladěné, takže bych to nerad ještě prozrazoval," dodává.

Zahájení přípravy: 6. 7.
Přípravné zápasy:
16. 7.: Okříšky 1:4
23. 7.: Ždírec n. D. B (V) 16.00
30. 7.: Třešť (V) 16.00

TJ PODYJÍ ČERNÍČ

Černíč bude mít před sebou druhou sezonu v krajské soutěži, a ta bývá těžší, takže není divu, že trenér Distel nahnal hráče k prvnímu tréninku hned první červencový den. „Zatím jsem spokojený. Těch čtrnáct dnů byla obnova kondice, teď už jsme začali víc s míčem, takže je to pro kluky veselejší. Zaměřili jsme se víc na startovní rychlost, sílu, dynamiku a odrazovku," přibližuje František Distel, který ale postrádá trio opor.„Zatím netrénuje Lovětínský, který má problémy s kolenem, ani Čermák, ten má sešitý vaz v koleni, a Brom marodí s výronem, takže tři takové důležité články jsou zraněné. Uvidíme, jak to s nimi bude vypadat dál," říká trenér, jehož tým tento víkend sehraje domácí turnaj i pohárové utkání. „Pak se uvidí, jestli postoupíme dál, kdyby ne, tak musíme narychlo ještě někoho sehnat," dodává.

Zahájení přípravy: 1. 7.
Přípravné zápasy:
23. 7.: turnaj v Černíči (D) 13.00
24. 7.: 1. kolo krajského poháru Pacov (D) 17.00

AFC HUMPOLEC B

Juniorka Humpolce se drží osvědčené varianty přípravy z minulých let, hráči těží ze společné přípravy s prvním týmem. „Vytvořili jsme spolu s áčkem velkou skupinu hráčů, o kterou se na trénincích staráme s trenérem Kubíkem společně," vysvětlil kouč Imrich Brdečka a dodal: „Vyloženě pro béčko nejsou v plánu ani žádné přípravné zápasy. Kluci budou nastupovat za první tým, navíc si vybírají dovolené."

I tak už se budoucí podoba béčka začíná pozvolna rýsovat. Do tréninků se zapojili Páša se Smerekou, kteří v předešlé sezoně nastupovali v Budíkově, z Plačkova přišel na zkoušku Kotlík. Z dorostu, který postoupil do divize, byl z věkových důvodů přeřazen Vrána. Kádr juniorky zůstal jinak prakticky pohromadě, do tréninků se nezapojil jen brankář Novák, kterému to znemožňují zdravotní problémy.

Zahájení přípravy: 8. 7.
Přípravné zápasy: nejsou.

SOKOL ČERNOVICE

Se staronovým trenérem Karlem Kmetěm začali minulý pátek přípravu fotbalisté ze západní výspy Vysočiny. „Vrátili se nám hráči z hostování, jen v Kamenici zůstal Hadrava. Na prvním tréninku jsem měl osmnáct hráčů, což mě potěšilo," radoval kouč, z dobrého přístupu týmu. První herní test čeká Černovice dnes, když doma přivítají účastníka okresního přeboru, Božejov. Generálkou na boje o mistrovské body bude domácí turnaj, který patří mezi nejstarší v Čechách. O trofej budou spolu se Sokolem usilovat celky Nové Včelnice, Meteoru Tábor a Pacova.

Zahájení přípravy: 15. 7.
Přípravné zápasy:
23. 7.: Božejov (D) 16.30
30. 7.: turnaj v Černovicích, 13.00

TJ SPARTAK POČÁTKY

Počátkám spadl postup do klína. Přihlášku do soutěže neposlalo béčko Pelhřimova, možnost posunout se do I. B třídy nevyužila Obrataň, takže postupoval až třetí tým okresního přeboru Pelhřimovska. Už jen z tohoto důvodu je zřejmé, že bylo třeba kádr posílit. „Z červené Řečice k nám přišel Aleš Kníže, z Telče pak Ladislav Matis. Oba se jeví dobře, měli by platit za posily," uvedl předseda klubu Petr Král. Ten by rád doplnil tým ještě o brankáře: „Máme mladého a nadějného, ale chybí mu zkušenosti. Pro vyšší soutěž bychom potřebovali získat kvalitu. Zatím jsme ale nikoho vhodného nenalezli," přiznal. Počátky sehrají v přípravě jen jedno utkání, týden před začátkem sezony přivítají béčko Žirovnice.

Zahájení přípravy: 19. 7.
Přípravné zápasy:
30. 7.: Žirovnice B (D)

SK HORNÍ CEREKEV

Dva týdny přípravy před novou sezonou mají za sebou fotbalisté Horní Cerekve. Navzdory vítězství v přeboru Pelhřimovska došlo k výměně trenéra, když zkušeného Jiřího Topku nahradila dvojice Jiří Mezera, Michal Kůta. A klub se snaží zbrojit. „Zkoušíme Martina Bradu z Horní Cerekve, z Pelhřimova se k nám vracejí naši bývalí dorostenci Martin Duba a Jiří Zelenka," informoval Mezera, kterého těší solidní tréninková účast hráčů, ale přiznává i potíže: „Teď v sobotu hrajeme doma proti Novému Rychnovu, ale na generálku nemůžeme nikoho sehnat." Horní Cerekev se po sestupu zdržela v okresním přeboru jen rok, ale pro úvodní sezonu v I. B třídě má skromné plány. Dá se říci, že klasické nováčkovské. „Chceme hrát důstojnou roli. V první řadě nemít potíže se záchranou," uvedl Jiří Mezera.

Zahájení přípravy: 12. 7.
Přípravné zápasy:
23. 7.: N. Rychnov (D) 17.00