Úvod utkání sice patřil domácím, ale jejich produktivita na jaře je žalostná.

„Měli jsem několik příležitostí ke vstřelení úvodního gólu, ale my ty šance prostě neproměňujeme," smutnil haberský trenér Černý. Jenže ve 34. minutě vyrobil hrubku Vavřička a Petřík poslal hosty do vedení. „První půlka nebyla z naší strany příliš přesvědčivá, ale po změně stran se to změnilo. Podle mě ani Habry nehrály dobrý fotbal na to, že hrají o záchranu," řekl brodský trenér Karel Pazderka.

Po změně stran využila brodská rezerva dalšího zaváhání, když se k centru dostal Sůva a Petřík se prosadil na zadní tyči mezi třemi hráči. V 69. minutě si gól připsal i Sůva, a bylo to už 0:3. Sice za minutu snížil Kudláček, ale ten se zanedlouho nechal zbytečně vyloučit. „Neudržel nervy na uzdě," kroutil nad ztrátou dalšího hráče Černý. Konečnou podobu výsledku dal dvě minuty před koncem Beran. „Bohužel se naplnilo to, co jsem nechtěl. My své šance nedáme a soupeř potrestá každé naše zaváhání. Teď musíme zvládnout zápas v Humpolci a spoléhat na to, že z divize nebude nikdo padat," má jasno trenér Habrů. Jenže ten v klíčovém zápase bude postrádat zraněného Stránského a vykartovaného Kudláčka.

Spokojený po zápase byl samozřejmě brodský trenér. „S výsledkem jsem spokojený, jeli jsme sem s torzem hráčů. Měli jsme na střídání jen jednoho hráče a gólmana. Zkrátka jsme jeli s tím, co zbylo. Naštěstí nám pomohli na půl zraněný Sůva s Hejkalem. Navíc se rozstřílel Petřík," chválil svěřence Pazderka a dodal: „Tihle kluci si včas uvědomili, že hrajeme o důležité body a chtěli dokázat, že to zvládnou."

Brodský trenér udělal taky radost svému kamarádovi Miroslavu Plíškovi, který trénuje ždíreckou Dekoru a coby expert Tip ligy věřil právě svěřencům Karla Pazderky. „Potěšilo mě, že jsem Mírovi udělal radost, který tipoval, že kluky na zápas dobře připravím. Tak mi taky hned po zápase volal, jestli se trefil," prozradil Pazderka.