Pád zapříčinily dva hlavní faktory – neproměňování šancí a děravá obrana.

„Trápili nás individuální chyby, dostávali jsme až moc branek. Když jsme dostali dvě branky, tak už jsme se nedokázali vzchopit a s výsledkem něco udělat," řekl zklamaný kouč Jiří Černý, jehož obrana pustila do své sítě 88 gólů.

Ovšem problémy nezačali letos, ale přenesly se už z loňského jara. „Nebylo to jen o téhle sezoně. Už loni se nám vůbec nedařilo, ale tam jsme měli štěstí, že jsme měli nahrané body z podzimu," upozornil Černý, který se přes pauzu sice snažil o posílení a změnu. „Jenže se nám to nepodařilo. A i přes pád musím říct, že jarní část letošní sezony bylo o něco úspěšnější než podzim, ale bohužel to nestačilo," dodal haberský lodivod.

I přes pád z I. A třídy dokázal najít Jiří Černý povedené zápasy. „Vítězných zápasů jsme moc neměli, ale celkově nejzdařilejší zápas byl ten, ve kterém jsme získali na jaře první tři body. S pelhřimovským béčkem se nám podařilo dát i dost branek. Padlo nám tam vše, na co jsme sáhli," prozradil Černý.

Naopak z horších zápasů měl na výběr. „Bylo jich víc. Ne asi nejhorší zápas, ale zápas, ve kterém byl vidět největší rozdíl, byl ten v Ledči. Opravdu špatný výkon jsme předvedli v Pohledu. Připravovali jsme se na něj celý týden, ale nakonec nás Pohled jasně přejel," uznal Černý.

I přes velká negativa uplynulého fotbalového ročníku není na místě podle Jiřího Černého klesat úplně na mysli. „Dělat vědu z toho určitě nebudeme. Pozitivní je, že se nám podařilo během jara zapracovat mladé kluky. Předvedli se dobře a myslím, že budou adekvátní náhradou za starší hráče, kteří skončili," souhlasil kouč Habrů.

Padající tým má smělé plány do I. B třídy, mezi které zatím nepatří návrat do vyšší soutěže. „Máme skromnější cíl. Chceme se nejdřív naučit zase vyhrávat a mít trochu větší radost z fotbalu. Nechceme se někam hrnout za každou cenu. Přišli jsme totiž o některé hráče. Hlavně o ty, co tu hráli i více jak deset let. Tak nebudeme mít velké oči," řekl Černý.