Lučice rozjela soutěž na výbornou v úvodních čtyřech kolech, nepoznala hořkost porážky a měla na svém kontě osm bodů. Jenže v minulém kole poprvé padla v Černovicích (3:0). „Máme teď pokles formy, takže budeme i na domácím hřišti rádi za každý bod, ale na utkání se těšíme," potvrdil trenér Zdeněk Pecha.

Ten si však nedokáže vysvětlit, co se s jeho svěřenci děje. „Plnili jsme to, co jsme si na začátku sezony řekli, ale teď?" kroutil hlavou Pecha. „Kluci si myslí, že to půjde samo, ale musí si zase sednout na zadek a jezdit po hřišti," dodal. Hlavním problémem neúspěchu je neproměňování šancí. „Akorát je horší, že v posledních dvou zápasech jsme si ani nedokázali moc šancí ke vstřelení gólů vytvořit," řekl Pecha.

Lučice se navíc potýká s nedostatkem hráčů. „Rozhodně nebudeme kompletní, máme i hodně zraněných," povzdechl si lučický lodivod.

Sestupivší Habry střídají úspěšné výsledky s těmi méně úspěšnými. Na svém kontě mají sedm bodů. V posledním kole si připsali vítězství nad Kožlím 4:2. Ovšem i přesto nebyl trenér Jiří Černý spokojený s předvedenou hrou. „První poločas nám vyšel, ale výkon ve druhém poločase nebyl dobrý," souhlasil haberský kouč.  Ten doufá, že nedělní duel přinese dobrý fotbal s dobrým koncem pro jeho tým. „Nebude to ale nic jednoduchého," uvědomuje si Černý. Jeho svěřenci se s Lučicí potkali už v přípravě, kde s ní prohráli. „Navíc mají menší hřiště, ale protože je to bojovný tým, tak by jim to mohlo vyhovovat," dodal.

Habry navíc budou postrádat probuzeného střelce Kudláčka, který se v minulém kole zranil. „Bude mimo čtrnáct dní," prozradil Černý.

Předpokládané sestavy
Lučice: Šimánek – Mazuch, Beránek, Pavlík, P. Lančarič – Culka, Herman, Blažek, Zavadil – Nedoma, M. Lančarič.  Habry: Krátký – Hájek, Vrdský, Vavřička, Rajter – Bártík, Michal, Korel, Moravec – Vlček, Piskač.