Havlíčkobrodští žáci si ze Znojma přivezli pouze jediné vítězství

Havlíčkobrodsko – Žákovská liga pokračuje, ale havlíčkobrodskému Slovanu se opět příliš nedařilo. Ze Znojma si vítězství připsala pouze „třináctka".

20.9.2012

Brodská „třináctka“ předvedla se Znojmem boj až do poslední minuty. Nakonec tři body urvala.Foto: Ivo Havlík

I. ŽÁKOVSKÁ LIGA – SpSM
U15
ZNOJMO – H. BROD 2:1
Havlíčkobrodským fotbalistům se proti Znojmu tradičně daří, ale nyní hostům chyběla lepší finální fáze, a tak odjeli z jihu Moravy s prázdnou. Už v 10. minutě prohrávali 1:0, když brodský brankář Vaněček neudržel centr a domácí toho využili.
Po změně stran se hostům podařilo lépe kombinovat a byli i lepším týmem, jenže směrem do útoku se jim příliš nedařilo. To Znojmo bylo gólově plodné a těsně po nástupu na hřiště zvýšilo svůj náskok. Brodu se podařilo pouze v poslední minutě snížit, a ztratilo tak všechny body.
Gól H. Brodu: Polcar. Poločas: 1:0. H. Brod: Vaněček – Gruber (35. Mašek), Paušíma, Prchal, L. Peřina – J. Peřina (45. Novotný), Henek, Vlček, Tajovský (36. Stránský) – Polcar, Fikar.

U14
ZNOJMO – H. BROD 4:1
Brodská čtrnáctka odehrála vyrovnaný zápas, ale doplatila na střeleckou nemohoucnost a na chyby v obraně. Domácí se ujali vedení v 19. minutě, ale o dvě minuty později se podařilo vyrovnat Karlíkovi po rohovém kopu. Ovšem za další čtyři minuty šlo Znojmo po brejku opět do vedení.
Ve druhém poločase se brodští fotbalisté tlačili do zakončení a chtěli utkání zvrátit, ale v zakončení byli bezzubí. A to trestali domácí, kteří přidali ještě dvě branky. „Herní projev nebyl špatný, ale musíme se vyvarovat chyb v bránění a začít proměňovat šance," potvrdil kouč Josef Fikar.
Gól H. Brodu: Karlík. Poločas: 2:1. H. Brod: Březina – Mašek, Tajovský, Mach, Vašíček (58. Dohnal) – Prchal (45. Kocman), Lažínský, Pavlík, Karlík – Ondráček, Suk (54. Staněk).

U13
ZNOJMO – H. BROD 9:10 (A-A 4:0, B-B 3:6, A-B 1:2, B-A 1:2)
Žáci předvedli s domácím Znojmem strhující zápas, ve kterém byli nakonec o jeden gól šťastnější. „O výsledku utkání rozhodly neproměněné šance domácích," uznal trenér Brodu Stanislav Duben, který byl s výsledkem sice spokojen, ale s předvedenou hrou už méně. „My jsme propadávali v osobních soubojích. Hráči si musí uvědomit, že fotbal je kontaktní hra a některé kontakty i bolí," dodal. Hosté si tři body doslova vydřeli.
Góly H. Brodu: 4 Coufal, 3 Pavlas, 2 Chlaupa, Král. Poločas: 7:6. H. Brod A: Šidlák – Teplý, Pabousek, D. Žáček, Veroněk, Jirák, Chalupa, Šulcová, Malimánek. H. Brod B: Kandr – Karlík, Pavlas, Malimánek, Král, Ranecký, Kubát, Coufal, J. Žáček, Kučírek.

U12
ZNOJMO – H. BROD 10:6 (A-A 4:0, B-B 2:2, A-B 2:2, B-A 2:2)
Nejmladším žákům Slovanu se nedařilo. Se Znojmem prohráli a s jejich výkonem nebyl spokojen ani samotný lodivod Petr Pavlík. „Kritika padá na hlavu hlavně golmanům, Adamu Dejlovi a ve druhém poločase zápas nezvládli Čapek, Kocman a Morávek," zlobil se brodský kouč, a to i přesto, že podle něj se hrála vcelku vyrovnaná utkání.
Góly H. Brodu: Čapek, Balliš, Coufal, Gruber, Morávek, Forman. Poločas: 6:2. H. Brod A: Mazánek – Kocman, Bouchner, Tůma, Dejl, Forman, Morávek, Pavlovič, Gregor, Šoposki. H. Brod B: Prokop – Gruber, Kučírek, Morkus, Trinh, Luňáček, Šrámek, Čapek, Balliš, Coufal.