„Nemyslím si, že nám uškodila fůze se Ždírcem nad Doubravou, ale uškodil nám určitě odchod Patrika Kučery, ale nejde mu vůbec nic vyčítat. Probojoval se do základní sestavy Ždírce, chtěl hrát vyšší soutěž a v tom mu nemůžeme bránit," říká na úvod havlíčkoborovský trenér Roman Brukner. Jeho svěřenci se trápili na podzim především v koncovce.

„V hodně zápasech jsme se dostávali do šancí, ale neproměnili jsme je. Ve čtyřech utkáních jsme prohráli 1:0, ale měli více šancí než soupeř. Jako například se Světlou nebo s Chotěboří B. Světlá vystřelila dvakrát na branku a dala nám gól, my jsme čtyři šance neproměnili. Kdybychom je proměnili, měli bychom o osm bodů více," má jasno Brukner a dodal: „Dále máme úzký kádr. Hodně hráčů jsme měli zraněných. V některých zápasech jsme podali dobré výkony, v některých špatné, takže další věcí nepodařeného podzimu byly nevyrovnané výkony. A v neposlední řadě jsme hodně branek inkasovali lacině." Vychozí pozici pro záchranu v soutěži mohli mít Borovští lepší, kdyby zvládli v posledním podzimním kole derby v Pohledu.

„Žádný hráč mě na podzim nepřekvapil pozitivně nebo negativně, ale překvapilo mě jak hráči odflákli pro nás důležitý zápas v Pohledu," smutnil Brukner. na náladě mu nepřidala ani jarní předehrávka v Leštině, kde musel přihlížet porážce 4:0. „Cílem je záchrana a rozhodně to nebude jednoduchá cesta," ví Brukner. Přes zimní přestávku chce borovský kouč posílit realizační tým a přivést nějaké hráče. „Ale to je dnes hrozně těžké. Malé oddíly jsou rozebrané a kluci z nejnižších okresních soutěží posilami nejsou," říká lodivod Borové.

O záchraně se sice v Borové mluví nahlas, ale když se to nepovede, tak z toho rozhodně tragédii dělat nebudou. „Fotbal je jen sport a pro nás pro všechny zábavou. Sestup by byl nepříjemný, ale jsou na světě důležitější věci," dodal.

Podzim H. Borové

H. Borová – Leština     2:5
H. Borová – Světlá    0:1
Dobronín – H. Borová 1:1
H. Borová – Speřice    0:1
Košetice – H. Borová  4:0
H. Borová – Bedřichov   0:3
Luka – H. Borová   3:1
H. Borová – H. Brod B     1:0
Kamenice – H. Borová  2:3
H. Borová – Polná B 1:3
Pacov – H. Borová    3:1
H. Borová – Chotěboř B     0:1
Pohled – H. Borová        2:1
Leština – H. Borová      4:0