Omlazený tým trenéra Karla Kolesy hned na začátku přípravy naznačil, že by na tom mohlo něco být. Slovan porazil 3:2 divizní Třebíč, mimo jiné klub, ve kterém Kolesa dřív trénoval.

„Já ale tomu zápasu nijak velkou váhu nepřidávám, i když ten výsledek je příjemný, je to dobrý vstup do přípravy a po tom náročném bloku určitě taková odměna pro hráče," řekl zkušený kouč.

Třebíč sice nebyla kompletní, ale to samé se dalo říct o Slovanu. Z obvyklé jarní sestavy chybělo pět hráčů, včetně matadora Radka Slámy.
„Jsou tam ještě nějaké dovolené a další věci. Dohromady mi chybělo osm kluků," vypočítal Kolesa.

Přesto se v sestavě objevilo zajímavé jméno. Hru totiž režíroval zkušený matador Kamil Průša. Někdejší hráč Třebíče, Velkého Meziříčí a naposledy A-třídního Budišova by měl do mladého týmu přinést především zkušenost. Navíc jeho kopací technika je stále platnou zbraní.

„Potřebujeme ten tým trochu vyvážit. Kamil naši hru určitě zkvalitní, ale je zároveň trenérem jihlavské sedmnáctky, takže ne vždycky bude k dispozici," vysvětlil Kolesa.

Ten v následujících dnech plánuje na krajské poměry takřka ligovou přípravu. Jeho svěřenci budou trénovat čtyřikrát týdně, do toho přátelské utkání. Příští týden bude tempo podobné, jenom s rozdílem, že tréninkovou jednotku ve středu nahradí další přípravný zápas. „Mně to nijak extrémní nepřijde. Jedná se o tempo, které budeme praktikovat jen následující dva týdny," dodal Kolesa.