Byla to ostře sledovaná událost fotbalového podzimu. Po čtyřech letech na sebe narazily dva stejnojmenné kluby: Herálec ze Žďárska přivítal rivala z havlíčkobrodského Herálce.

Žhavý souboj 8. kola I. A třídy ve skupině A přilákal rekordní návštěvu, čtyři stovky diváků, kteří v úvodních minutách přihlíželi vyrovnanému boji se šancemi na obou stranách. Gólový účet zápasu otevřel v 31. minutě hostující Kuchta, který proměnil pokutový kop.

„Náš obránce chtěl odpálit míč a nešťastně trefil ruku spoluhráče,“ vrátil se ke smolné situaci trenér domácích Bohuslav Bureš. Ten rezolutně odmítl vzrušené reakce fanoušků svého týmu, kteří s výrokem sudího hlasitě nesouhlasili. „Nebylo co řešit,“ dodal. S výrokem rozhodčího souhlasil i hostující kouč Petr Kuchta: „Byla to jasná penalta.“

Hosté šli v závěru poločasu do dvoubrankového trháku. Gólovému momentu však předcházel nejkontroverznější okamžik duelu. Hlavní arbitr pustil tvrdý souboj, po němž se domácí obránce Havlík skácel k zemi a brodský Herálec vyrazil do úspěšně zakončeného brejku.

„To byl rozhodující moment zápasu. Jednalo se o jasný faul. Hosté se díky pokračování hry dostali do přečíslení a dali gól na 2:0. Navíc těsně před pauzou.

Tím se prakticky rozhodlo celé utkání,“ zlobil se na rozhodčího Staňka kouč Bureš.

Naopak lodivod brodského Herálce si myslí, že rozhodčí celou situaci posoudil správně. „Bylo to vzájemném souboji, ale myslím si, že sudí hru správně pustil,“ vyjádřil se k druhému gólu Kuchta. „Samozřejmě to byl sporný okamžik,“ připustil hostující kouč.

„Byli jsme ovšem fotbalově lepší a měli jsme více šancí. Mohlo to skončit daleko větším rozdílem,“ zhodnotil kouč vedoucího týmu I. A třídy.