Pokud se jim podaří zápas vyhrát a Nová Ves rovněž v domácím prostředí nebude stačit na Starou Říši, která bude na dálku bojovat s Bystřicí o divizní příslušnost,  podaří se obci na Havlíčkobrodsku husarský kousek, kdy nejvyšší krajskou soutěž by zachránila potřetí v posledních čtyřech sezonách.

HERÁLEC HB – M. BUDĚJOVICE (NE, 16.30)
Na poslední vystoupení by domácí nejradši zapomněli, když v Jemnicku inkasovali pětigólový příděl. „Já ten zápas hodnotit nemůžu, protože jsem se ženil a nebyl jsem tam. Ale co vím od kolegů, tak problém byl hlavně v přístupu některých hráčů," řekl herálecký lodivod Petr Kuchta.

Jeho svěřenci se dostali do hry o záchranu překvapivým vítězstvím nad Humpolcem (2:O). „My se na Humpolec umíme zdravě vyhecovat a hlavně u nás mají velké problémy. Jsem rád, že jsme tento zápas zvládli a bude se rozhodovat až v posledním kole," je spokojený Kuchta.

Herálci mohl k záchraně pomoci další zástupce z Havlíčkobrodska, ždírecká Dekora, kdyby doma neprohrála s Novou Vsí (1:3). „Mě ten výsledek nepřekvapil. Vím, že Ždírec je z formy a má kolísavé výsledky, což v tomto zápase potvrdil," nechal se slyšet předseda heráleckého fotbalu Josef Pátek. Problém heráleckého fotbalu, že mají úzký hráčský kádr, nemají potřebnou mládežnickou základnu a jejich B-tým hraje pouze III. třídu. Samozřejmě jim nepomohl ani odchod útočníka Marka Fukana a stopera Ondřeje Ganobjaka, kteří odešli do Rakouska. A stávající kádr už by potřeboval generační odměnu. Pomalu stejný kádr hraje spolu s věkovým průměrem jednatřicet let už několik sezon a do nekonečna tito hráči krajský přebor hrát nemohou. „Nyní to je hlavně o přístupu hráčů a nejsem si jist, zda tu soutěž vůbec hrát chtějí," řekl herálecký předseda.

I tak se herálečští fanoušci mohou těšit na napínavý konec sezony. „Máme lepší pozici než Nová Ves, která hraje se Starou Říší. Chceme doma zápas zvládnout a bude hlavně rozhodovat bojovnost na hřišti," má jasno Kuchta.

Předpokládané sestavy:
Sokol Herálec HB: Březina – J. Stojan, Klement, Kuchta, Martínek – Blažek, Pátek, Král, Filipský – L. Stojan, Vašák. Trenér: Petr Kuchta.
SK Moravské Budějovice: Klouda – Novotný, Toman, Kopeček, Pařízek – Buďa, Kyzlink, Pacal, Černý – Škoda, Stehlík. Trenér: Antonín Hanek.
Rozhodčí: Šula – Sláma, Stehlík.
Podzimní výsledek: M. Budějovice – Herálec HB 2:0
Začátek utkání: Neděle v 16.30

Umístění Herálce v uplynulých sezonách:
2008/09 … 12. místo 33 b.
2009/10 … 13. místo 29b.
2010/11 … 6. místo 43 b.