Domácí tým nevyužil šance oprostit se ode dna tabulky, a po prohře 1:3 dokonce klesl až na poslední místo.

HERÁLEC HB – NOVÁ VES 1:3
Jako první po necelé čtvrthodině pořádně zahrozila Nová Ves. Střelu Havlíka z přímého kopu vytěsnil Březina na tyč. V 19. minutě pomáhala branková konstrukce i na druhé straně. Po úniku a lobu Vašáka chyběly Herálci jen centimetry. Soupeř tak brzy nato odpověděl gólově.

Domácí obrana si nerozuměla v rozehrávce, hrubky Klementa využil Čech. Zprava si naběhl před gólmana a trefil se přízemní střelou ke vzdálenější tyči – 0:1. „První gól byl moc hezký, Lukáš Čech to na vápně vymyslel solidně, a to byl nedávno zraněný," chválil svého střelce hostující trenér Vítězslav Machatka.  Po přestávce zvýšili Herálečtí tlak. Jedinečnou příležitost zahodil v 58. minutě domácí hrající trenér Petr Kuchta, když zblízka dorážel odražený míč po rohovém kopu, jenže zamířil velmi nepřesně nad břevno.

O pět minut později se ale přece jenom herálečtí fotbalisté dočkali. Střelu z volného přímého kopu přesně umístil Pátek, který tak oživil naději na tříbodový zisk. Rozuzlení přišlo až v závěrečné desetiminutovce, kdy Herálec vyrobil zbytečné individuální chyby. Nejprve hosté získali vedení zpět po akci Čecha, jehož sice Březina ještě vychytal, na následnou dorážku Fuksy už byl ale krátký.

Výhru pečetil v poslední minutě Tomáš Novotný, který se vysunul po pravé straně, ve vápně obehrál obránce a přesně zavěsil ke vzdálenější tyči. Po zápase byl samozřejmě spokojený trenér Nové Vsi. „Podle mého názoru to bylo naprosto zasloužené vítězství. Dnes jsme bojovali jako kolektiv, celý mančaft makal naplno. Kluci si uvědomili, o co jde, a já doufám, že to takto bude pokračovat i nadále," přeje si Machatka.

To v domácím táboře nebylo vůbec veselo, protože Herálec se po prohře ocitl na posledním místě. „Jsme samozřejmě z výsledku zklamaní, protože jsme chtěli Novou Ves porazit. Bohužel hrajeme nad rámec svých možností, na víc nemáme a musíme se s tím poprat dál. Soupeř nás trestal lacinými góly po individuálních chybách hráčů, i když si vytvoříme tlak a máme spoustu standardních situací," smutnil Kuchta. Oba trenéři se vyjádřili i k šanci na udržení v soutěži.

„To je ještě daleko. Uděláme prostě všechno pro to, abychom se zachránili," byl opatrný trenér vítězů Machatka. Skeptický k záchraně začíná být herálecký lodivod. „Pár zápasů ještě zbývá, budeme se soustředit zápas od zápasu, ale momentálně to nevidím růžově. I když se samozřejmě budeme snažit udělat pro to všechno, abychom prostě Herálec nezklamali. Když to půjde, tak to půjde, a když ne, tak prostě půjdeme tam, kam patříme," dodal Kuchta.

Góly: 63. Pátek – 33. Čech, 80. Fuksa, 89. T. Novotný. Rozhodčí: Čech. ŽK: 1:0. ČK: 0:0. Diváci: 120. Poločas 0:1. Herálec HB: Březina – Martínek, Kuchta, Klement, Hrala – Blažek, Filipský, Král, Pátek – Vašák, Stojan. Nová Ves: P. Novotný –  Kubík, Havlík, P. Šandera, Nečas (73. Fuksa) – T. Novotný, Ondřejka, R. Novotný, J. šandera – Starý (79. Nejedlý), Čech. Nelepší hráč: L. Stojan – Havlík, Čech.

Petr Veselka, Pavel Buňat