O medaile a poháry zde ve čtyřech krásných areálech bojovalo celkem sto týmů z třinácti zemí.

Starší žáci kategorie U15 pod vedením trenérského dua Lukáš Staněk a Pavel Pavlík základní skupinou prošli bez ztráty bodu, když postupně porazili pořádající klub v.v. AS´80 2:0, skotský Clyde FC 1:0 a německý JFG Franken – Jura 1:0. Ve všech zápasech byli výrazně lepší a zaslouženě postoupili. Semifinálovou skupinu zahájili po krásném výkonu vítězstvím 3:0 s dánským Vejen SF. Dalším soupeřem jim byl švýcarský C.S. Chenois a po vydřeném vítězství 1:0 stačil bod k postupu do velkého finále. V cestě však stál další celek z Almere, zatím stejně suverénní a.s.c. Waterwijk. V zápase o všechno chlapci především příkladně bojovali, po fotbalové stránce měli trochu svázané nohy, ale po remíze 0:0 propukli v jásot. Odměnou za postup jim byl finálový souboj proti mládežnické akademii třetiligového anglického klubu Luton Town FC. Pro všechny kluky to byl asi zatím největší životní zápas. Finále hrané na umělé trávě na hlavním stadionu FC Almere mělo všechno, co takový zápas může nabídnout. Vysoké nasazení, agresivitu, krásné akce, emoce. Slovan do utkání vstoupil výborně a brzy se ujal vedení brankou Luboše Formana. Po zbytek poločasu se kombinačním fotbalem snažil držet míč a nepouštět anglický tým k ohrožení brodské branky. Angličané, již tak hrající na samé hranici tvrdosti, však ve druhém poločase tuto ještě vystupňovali a dostali Slovanisty pod tlak. Mladí fotbalisté Slovanu se ale nezalekli a v utkání se občas opravdu jiskřilo. Obětavým výkonem v hektickém závěru, kdy rozhodčí nastavil pět minut, vedení uhájili a senzace byla na světě. FC Slovan Havlíčkův Brod se stal v kategorii U15 vítězem Holland Cupu pro rok 2016 a zapsal se nesmazatelně do historie tohoto skvělého turnaje.

O velký úspěch se zasloužili Jakub Coufal, Adam Dejl, Rudolf Doležal, Luboš Forman, Ondřej Geist, Vítězslav Gruber, Martin Chalupa, Miroslav Chlád, Petr Jiránek, Martin Kaman, Vít Kohout, Pavel Malimánek, Jiří Pabousek, Jakub Peca a Lukáš Prokop.

Týmu kategorie U14 se vstup do turnaje nevydařil a po třech rychlých gólech se chlapcům podařilo již jen korigovat výsledek s domácím v.v. AS´80 na 2:3. Po vítězství 1:0 s dánským Vanlose IF rozhodoval o postupu zápas s dalším dánským týmem Greve Fodbold. V zápase měli sice slovanisté navrch, ale brejk soupeře těsně před koncem rozhodl o smolné prohře 0:1 a Slovan tak druhý den vstoupil do bojů o Challenge Cup. Po vítězstvích 5:0 s dánským celkem IF Bytoften a 2:0 se švýcarským C.S. Chenois postoupili chlapci do semifinále. V něm se utkali s dalším dánským celkem Jyllinge FC. Po bezbrankovém opatrném zápase rozhodovaly o postupu do finále pokutové kopy. Všech pět střelců Slovanu bylo úspěšných a po vítězství 5:4 postoupil celek do finále. Zde se již těšili na souboj s anglickým Lutonem, který však svůj penaltový rozstřel nezvládl a soupeřem jim tak byl soupeř jak jinak než z Dánska. Čtvrtý zápas během čtyř hodin byl již nad síly mladých slovanistů, a i když nebyli horším celkem, podlehli týmu Raklev Kalundborg 0:2. Pohár za druhé místo v Challenge Cupu a medaile však byly sladkou odměnou za bojovný i fotbalový výkon, kterým se ve druhém dni turnaje prezentovali svěřenci trenérů Oldřicha Abrháma a Pavla Ešnera.

Na turnaji Slovan reprezentovali Maxmilián Bartók, Štěpán Bárta, Roman Blažej, Adam Böhm, Lukáš Dočkal, Pavel Ešner, Tomáš Fejt, Daniel Kolář, Pavel Kubát, Vojtěch Novák, Jakub Staněk, Jan Synecký, Marek Šilhart, Zdeněk Šimánek. David Trinh a Adam Valíček.

Nejmladšímu týmu výpravy, mladším žákům kategorie U12 sobotní zápasy v základní skupině nevyšly vůbec. Po sérii tří porážek s belgickým K.S.C. Blankenberge 0:2, dánským Vanlose IF 0:1 a domácím týmem v.v. AS´80 0:7 obsadili poslední místo. Motivace do druhého dne tak byla obrovská a kluci hráli jako vyměnění. V základní skupině Challenge Cupu nejprve vyřídili dánský IF Bytoften 2 v poměru 4:0 a poté zdolali v krásném zápase další dánský celek Jyllinge FC 1:0.

V semifinále se jim postavil do cesty tým IF Bytoften 1 a porážka 0:1 znamenala zápas o třetí místo. Nepopulární „brambory" tak visely ve vzduchu, ale svěřenci trenérů Tomáše Berana a Miroslava Šimka v sobě našli poslední zbytky sil a v těžkém zápase zdolali domácí tým Sporting Almere 2:1. Třetím místem tak završili úspěch výpravy. Slovan reprezentovali Jakub Atia, David Gruber, Šimon Hladík, Viktor Mašek, Matěj Miulič, Marek Musil, Vojtěch Novotný, Ondřej Piskač, Jakub Svoboda, Miroslav Šimek, Jakub Tecl, Matouš Trňák a Pavel Víšek.
Množství zápasů proti kvalitním týmům z Anglie, Belgie, Dánska, Nizozemí, Německa, Skotska bylo pro všechny kluky cennou zkušeností pro jejich další fotbalový růst. Pobyt si hráči a trenéři také zpestřili prohlídkou Amsterdamu a večerní návštěvou Amsterdam Areny, kde zhlédli přátelské utkání týmů Nizozemska a Francie.