Hosté byli v průběhu celého utkání dominantním týmem. Po opatrném úvodu zahrozili už v osmé minutě, kdy Štěpánek v poslední chvíli odkopl míč před Wágnerem na roh, po němž Dreksa z dobré pozice hlavičkoval vysoko nad.

A šance se rodily nadále před Rakovanovou svatyní. Jenže ve 22. minutě Wágner hlavičkoval z malého vápna jen do jeho rukavic, o tři minuty později trefil Budínský z přímého kopu tyč, ve 41. minutě po zmatku v domácím vápně vykopával Buchta míč z brankové čáry. „Byli jsme lepším týmem,“ konstatoval hostující trenér Lubomír Vlk.

Jihlavané zahrozili jen jednou, když ve 39. minutě Fulnek parádně vysunul za obranu hostí Ikauniekse, ten však rozvlnil jen boční síť karvinské svatyně. „Bez gólů se nedá vyhrát,“ zdrceně konstatoval domácí kouč Martin Svědík. „Naplno se projevila naše nekvalita v koncovce.“

V kostelech často probíhaly koncerty.
Noc kostelů zpřístupnila nové prostory v Brtnici i na Roštejně

Po změně stran se nejprve opět připomněl náběhem za stopery Ikaunieks, jeho tečovaná střela skončila ale vedle.

A dál už kralovali hosté. Ti působili živější, sebevědomějším dojmem a dočkali se zasloužené odměny. Pět minut po svém příchodu na hrací plochu se dostal na malém vápně k míči Kalabiška a pohodlně rozhodl o záchraně svého týmu.

„Předpokládali jsme, že náš čeká opatrné utkání, ve kterém bude důležité, kdo vstřelí první branku,“ vysvětlil trenér Vlk, proč své eso nechal sedět na lavičce. „Proto nejprve nastoupili hráči lepší v defenzivní činnosti. Kalabišku jsme plánovali v průběhu utkání nasadit, protože má předpoklady obejít hráče a prosadit se, což přesně splnil.“

Opaření domácí hráči se na pořádnou odpověď nezmohli. V nastaveném čase naopak zahrál Keresteš tragickou malou domů, Levin fauloval ve vápně a Wágner z penalty pečetil hořký osud Vysočiny. „Utkání jsme nezvládli. Více jsem čekal především od starších zkušenějších hráčů, jakou jsou Dvořák a Zoubele,“ netajil své hodnocení Svědík.

JIHLAVA - KARVINÁ 0:2
Góly: 66. Kalabiška, 90.+3 Wágner (PK). Rozhodčí: Příhoda - Paták, Arnošt. ŽK: Schumacher, Štěpánek, Levin - Čolič. ČK: Levin. Diváci: 3 453. Poločas: 0:0.

Jihlava: Rakovan - Tlustý (76. Klíma), Štěpánek, Buchta, Schumacher (86. Opluštil) – Mara, Levin – Fulnek, Dvořák, Zoubele (54. Keresteš)– Ikaunieks.

Karviná: Berkovec – Čolič, Dreksa, Janečka, Eismann – Šisler (24. Weber), Budínský (84. Štěrba) – Štěpanovský (61. Kalabiška), Panák, Letič - Wágner.

Libuše Dvořákové se po výhře v Miss Prima křivky pustila do další výzvy. Hubne a posiluje.