Trenér Richard Zeman očekával těžké utkání, ale výsledek 0:4 nejspíš překvapil i jeho.

V předešlých zápasech jsme herně nepřesvědčili, tak věřím, že tomu bude jinak už proti Jaroměřicím. Čekám stejně těžký zápas jako se Ždírcem," řekl před zápasem Zeman. Jenže přišlo to, co už asi přijít muselo. Bodově uspokojeni brodští hráči se nepoučili ze zápasu v Moravských Budějovicích a i proti Jaroměřicím přistoupili k zápasu více jak lehkovážně. Domácí na sebe upozornili až v 36. minutě, kdy Kubátův rohový kop ve skluzu minul Vopršal.

Zeman: Facka to nebyla…

O sedm minut později hosté poprvé zdvihli varovný prst. Po dlouhém pasu, který Vařejka podběhl se míče zmocnil Ošmera, a ten Kučírkovi nedal šanci. Na 57. a 77. minutu nebude v dobrém vzpomínat domácí gólman Kučírek. V obou případech neudržel míč, za co ho potrestal Neumann a Rygl.

„Přiklonilo se k nám štěstí, kdy Kučírkovi dvakrát vypadl míč a my ho doráželi, ale i takové branky platí a jsou důležité, vrátil se k laciným trefám jaroměřický trenér Karel Kolesa.

Ten brodské prostředí dobře zná, neboť právě jeho střídal na lavičce Slovanu Richard Zeman. O poslední trefu zápasu se postaral opět Rygl, který nadvakrát překonal Kučírka. Svůj výkon Slovan korunoval v samém závěru utkání, kdy Kubát neproměnil pokutový kop.

„Jeli jsme do Brodu překvapit, a to se nám v plné míře podařilo. Pro nás to jsou zlaté body, pro domácí si myslím, že to je až kruté. Myslím, že tou bojovností jsme si výhru zasloužili, vzadu jsme to měli dobře zorganizované," dodal Kolesa. Chvíli po utkání zůstal na lavičce sedět domácí kouč, který výsledek vydýchával. „Neberu to jako facku, beru to jako zrcadlo. Musím konstatovat, že soupeř byl ve všech směrech lepší. Před gólem na 0:1 jsme měli loženku a mohlo se to vyvíjet jinak, tak i výše skóre je zasloužené. Hráči, kteří dostali důvěru, mě zklamali svým přístupem. Hráč Rygl, který na rozdíl od Ošmery, Neumanna, Hrobaře, není až takový player, ale ten borec šel ze hřiště, pletl nohama a v očích měl euforii, což o našich ofenzivních hráčích říci nemohu, a samozřejmě jsme udělali chyby vzadu včetně gólmana," měl jasno Zeman.