Do první šance se dostal hostující Kříž, jeho střela letěla těsně nad Koubkovu branku. Hned o minutu později odpověděl Pátek, ale ve skluzu taky minul.

Ke změně skóre došlo až ve 24. minutě. Nejprve se Špiňar řítil sám na Koubka, a ten jeho jedovku vytáhl na roh. K němu se postavil Kříž a zcela osamocený Špiňar hlavou zavěsil. „Lípa to zahrála chytře. Vůbec jsme na to nedokázali zareagovat. Bohužel, inkasujeme takto lacině," řekl herálecký trenér Václav Hrala. Střelec úvodního gólu musel ovšem po půl hodině hřiště opustit. „Stěžoval si na nespecifickou bolest břicha, tak jsem ho radši stáhl," objasnil situaci kouč Lípy Zdeněk Jungvirt.

Pátek střílel mimo

Potom se hrálo pouze po vápna a do kabin se šlo za stavu 0:1. Po přestávce předvedl pěknou individuální akci Vácha, který prošel přes tři hráče, jeho zakončení ovšem bylo hodně nepřesné.

V 58. minutě si po křídle naběhl Paclík, jeho přesný centr Pátek nedokázal dostat za Vašákova záda. Lipská pojistka přišla v 67. minutě, kdy domácí ztratili ve středu hřiště míč, ten se dostal k Antonínu Kutlvašrovi a střelou z dvaceti metrů nedal Koubkovi šanci. O tři minuty později přehlédl rozhodčí Burian ruku ve vápně hostí. V 72. minutě přišli chvíle gólmana Vašáka. Nejdříve zneškodnil tutovku Ganobjakovi a následně i dorážku Pátkovi. „To jsou chvíle o hlavách hráčů. Podvědomě vnímají výsledek a koncentrace ke konci zápasu už není taková, jaká by měla být. Ale to se vidí i v lize," dodal Jungvirt.

V závěrečné desetiminutovce nebylo ještě dvakrát přáno Pátkovi a s trestným kopem Tomáše „Sigiho" Tecla si poradil Vašák. Hosté si tak z Herálce odvážejí zasloužené tři body. „Zcela zasloužená výhra. Byli jsme rychlejší, agresivnější na míči. Byl to kolektivní výkon, ve kterém prim hrál Vašák, Kříž, Fejt a Starý," chválil svěřence Jungvirt. Zklamání panovalo po zápase v herálecké šatně. „Je to pořád obehraná písnička. V poli hrajeme slušně, ale lacino inkasujeme a sami góly nedáme. Až to někdo protrhne, tak to pošlape, zatím to, bohužel, nikdo nepropálil," smutnil Hrala.

Herálec HB  -  Lípa               0   :   2

Góly: 24. Špiňar, 67. A. Kutlvašr. Rozhodčí: Burian. ŽK: 0:2. Diváci: 200. Poločas: 0:1.

Herálec: Koubek – Paclík, J. Stojan, Hrala, Král (80. Tecl) – Pátek, Ganobjak, Ulrich (69. M. Stojan), Filipský (58. Dvořák) – L. Stojan, Vašák (71. Popela).

Lípa: Vašák – Špiňar (33. Starý), Souček, Prokš, J. Kutlvašr – Fejt, Kříž (89. Med), J. Havel (82. P. Havel), A. Kutlvašr – Hrdlička (79. Mareš), Vácha.