ŽIROVNICE – V. MEZIŘÍČÍ B 4:1

Domácí po sérii porážek postrádali lehkost a přesnost v kombinaci, přesto byli po většinu utkání lepším týmem. Po čtvrthodině hry šli do vedení, když Krtek krásnou průnikovou přihrávkou našel T. Hřebeckého, který střelou pod břevno nedal Zavadilovi nejmenší šanci. Vzápětí si žirovničtí hráči akci zopakovali, jenže Hřebecký tentokrát zakončoval ukvapeně a minul branku. Hosté uměli být nebezpeční, a když ve 23. minutě P. Houška nešikovně fauloval Krčála, dostali výhodu penalty. Tu sám postižený bezpečně proměnil. V úvodu druhé půle to chvíli vypadalo na křeč Žirovnice, hosté se dokonce nadechovali k náporu, ale pak udeřilo. Po kombinační akci se prosadil J. Houška, vzápětí po rohu přesně hlavičkoval Drechsler. Tentýž hráč deset minut před koncem výhru domácích orazítkoval.
Góly: 16. T. Hřebecký, 58. J. Houška, 63. a 80. Drechsler – 23. Krčál (PK). Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (72. Kafka). Diváci: 100. Poločas: 1:1. Žirovnice: Dvořák – P. Houška, Knotek, Mádl, J. Houška – Staněk (75. Cajz), Dařílek, Rozporka (63. Hadrava), Drechsler (80. Pokorný) – Krtek, Hřebecký. Velké Meziříčí B: Zavadil – Hlávka (70. Pospíšil), Polák, Vlk, Bouček – Nevoral (82. P. Liška), Souček, Kavka, Krčál (86. Prchal), Svoboda – L. Liška. Nejlepší hráči: Drechsler, Krtek – Krčál.

H. BROD – HUMPOLEC 2:1

Domácí šli ve 26. minutě do vedení, když chyby v rozehrávce soupeře využil Veselský a otevřel skóre. O třináct minut později se parádní trefou ze třiceti metrů reprezentoval Berky a navýšil náskok Brodu. Humpolec ale nezůstal pozadu a vytvořil si několik šancí, které zastavil brankář Kubát a jednou také tyčka. Po změně stran Brod polevil v aktivitě a Humpolci se podařilo snížit. Nevydařenou přihrávku zachytil Dalík a obstřelil Kubáta. Poté hosté domácí přehrávali, ale své šance neproměnili, a tak zůstaly tři body Na Losích.
Góly: 26. Veselský, 39. Berky – 62. Dalík. Rozhodčí: Müller. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. H. Brod: Kubát – Novotný (56. Svoboda), Hejkal (85. Teplan), Berky, Pazderka – Polívka, J. Henek, D. Henek (56. Prchal), Háněl, Štědrý – Veselský. Humpolec: Kříž – Vrátný, Maršík, Prokop (46. Procházka), Málek – Tomovič, Šerý, Kratochvíl, Skryja (73. Kříženecký) – Kubíček (73. Žatečka), Dalík. Nejlepší hráči: Veselský, Berky – Kubíček.

JEMNICKO – JAROMĚŘICE 1:5

Po úvodním oťukávání zahrávali hosté roh, nedůslednost domácí obrany umožnila zpracování míče Šimka a zpětnou přihrávku na Hověze, jehož střelu dorazil Hutař. Netrvalo dlouho, Křivánek našel podélnou přihrávkou na zadní tyči Hoška a bylo vyrovnáno. Jenže později vyškolil domácího K. Tesaře Barák, který pronikl do vápna a obstřelil Kopečka. Zbytek poločasu se hrál bez výrazných šancí. Hostitelé měli několik náznaků šancí, ale scházela finální nahrávka. Hostitelé stihli ještě do přestávky vyrobit hrubku, když Křížovu zpětnou přihrávku na Rejthara vystihl Hověz, který přihrál Hoškovi, a ten prostřelil Kopečka – 1:3. Jemnicko stáhlo po změně stran hru na tři obránce a málem to vyšlo. Jenže Netrdův nádherný centr zleva nevyužil ani nadvakrát Pacas. Následoval dlouhý výkop. Barák se obtočil kolem Rejthara, který jej podrazil, a sám postižený nařízenou penaltu proměnil. Jaroměřice podnikaly jednoduché výpady, ale domácí si vytvořili několik možností, ovšem po rohu zastavil míč na brankové čáře Klubal. V závěru si ještě pohrál s obranou Jemnicka Šimek, který přeloboval vyběhnutého Kopečka a stanovil na konečných 5:1 pro hosty.
Góly: 17. Hošek – 15. Hutař, 19. a 66. Barák (druhý z PK), 32. Hošek, 86. Šimek. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 2:4. Diváci: 170. Poločas: 1:3. Jemnicko: Kopeček – K. Tesař (58. Axman), Rejthar, Bastl (68. Smetana), Máca – Hošek (82. Nikrmajer), Křivánek, Kříž, Netrda – Frečka, Pacas. Jaroměřice: Klubal – Z. Karásek, D. Karásek, Hutař, Hambálek – Stejskal (69. Šabatka), Palát, Šimek, Barák (75. Kopečný) – Hověz, Hošek (82. Bednář). Nejlepší hráči: Rejthar – Barák, D. Karásek.

ŽDÍREC N. D. – M. BUDĚJOVICE 4:0

Ždírec byl od začátku zápasu hodně na míči a už v 8. minutě se domácí dostali k pokutovému kopu, který proměnil Novotný. Netrvalo dlouho a ždírecký Tatran se radoval podruhé. To pěknou kombinační akci zakončil Najman. Další parádní akci předvedli domácí po půl hodině hry, na jejím konci byl Štukhejl – 3:0. Po přestávce tempo hry upadlo, přesto svůj druhý gól přidal Najman, který dal výsledku konečnou podobu. „Ty góly padly po pěkných akcích, jako když kluk hraje plejstejšna," smál se ždírecký trenér Martin Slavík.
Góly: 8. Novotný, 14. a 66. Najman, 34. Štukhejl. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 3:3. Diváci: 200. Poločas: 3:0. Ždírec n. D.: Pometlo – Kučera (60. Smejkal), Michalec, Novotný, Štukhejl – Kysilko, Klimeš, Pátek, Najman (70. Čalkovský) – Novotný, Dvořák (54. Fikar). M. Budějovice: Jelínek – Pařízek, Kopeček, J. Benda, Dušek (82. Novotný) – Kosmák, Svoboda, Kyzlink, Stehlík (80. Procházka) – Puchnar, P. Benda. Nejlepší hráči: Novotný, Štukhehl, Najman.

PŘIBYSLAV – CHOTĚBOŘ 1:3

Na začátku se hrál vyrovnaný fotbal. Do první šance se dostal domácí Adamec, ale na chotěbořského gólmana nevyzrál. Ve 14. minutě poslal Přibyslav do vedení Pospíchal. Hosté působili na hřišti fotbalovějším dojmem a odměnou jim bylo vyrovnání z kopačky Dvořáka. Do poločasu další šanci zmařil Adamec a z protiútoku Chotěbořští trefili tyč. Po přestávce poslal hosty do vedení opět Dvořák, následně se Přibyslav snažila o vyrovnání, ale šance Adamce, Žily a Eise využity nebyly. Naopak z brejku hattrick uzavřel Dvořák.
Góly: 14. Pospíchal – 20., 59. a 74. Dvořák. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 3:3. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Přibyslav: Pazderka – Eis, Kunc, Vopršal, Pospíchal – Adamec (66. Sibera), Vykoukal (60. Pochop), Flekal (79. Vostál), Votava – Žila, Krčál. Chotěboř: Dobrovolný – Čáp, Ďoubal, R. Odvářka – Somerauer, Dvořák, Bělovský (76. Moravec), Koutný, Jan Hlaváček – Jiří Hlaváček (88. Hromádka), M. Odvářka (85. Šimoňák). Nejlepší hráči: Pospíchal – Dvořák, Somerauer.

SAPELI POLNÁ – LEDEČ N. S. 4:0

Domácí se zápasu s nováčkem soutěže obávali, a tak možná i proto na Ledeč nastoupili a dostávali ji do problémů. Hosté čelili ofenzivním nájezdům sapeláků dlouhou dobu a jednou i sami zahrozili, ale daleko více šancí měla Polná. Ujala se až ta, kterou připravil Macko přesným centrem pro Navrátila, který nedal hlavou Bezděkovi šanci.

I druhé dějství mělo dobré tempo a na gólové příležitosti se nečekalo dlouho. Dvořáčkův pokus skončil mimo, na druhé straně zasáhl pohotově Herink. V 57. minutě už to ale bylo 2:0, protože Dvořáček prostrčil míč na Macka, a ten protrhl střeleckou smůlu. Vzápětí měl gól na kopačce Navrátil, ale Bezděk míč vyrazil na roh, po kterém se ovšem prosadil Reiterman. A to nebylo vše, protože o minutu později vyslal Fišer do úniku Macka, a ten lobem pečetil výhru svého týmu. Do konce zápasu se zrodilo dalších několik šancí, ale gól už žádný.
Góly: 40. Navrátil, 57. a 61. Macko, 60. Reiterman. Rozhodčí: Straka. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas 1:0. Sapeli Polná: Herink – Tržil, Reiterman, Barák, Boháček – Takács, Fišer (63. Padrnos), Macko, Dvořáček – Špendlíček (69. Fic), Navrátil. Ledeč n. S.: Bezděk – Kuja, F. Gramer, Vladyka, Voplakal – J. Gramer, Bláha, Korel, Pešek – Petřík, Machala. Nejlepší hráči: Macko, Reiterman, Takács.

OKŘÍŠKY – NOVÁ VES 1:2

Aktéři se od začátku snažili o útočný fotbal. Po půl hodině hry se do zakončení dostal domácí Dočkal, ale jeho hlavička skončila těsně vedle. Hned z protiútoku se hosté dostali k centru, který propadl k volnému Starému – 0:1. Okříškám se podařilo vyrovnat, když Tůma využil nedorozumění obrany. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a přibývalo i šancí. Tu největší měl na domácí straně Dočekal, ale před prázdnou brankou promáchl. Do druhé půle nastoupila obě mužstva se snahou rozhodnout. To se podařilo Nové Vsi v 57. minutě, kdy střílený centr do pokutového území nešťastně přihrál Tekal Janu Šanderovi, a ten nedal Fialovi šanci. Hostitelé se snažili odpovědět, ale Jůza z trestného kopu jen prověřil Fuksovu pozornost.
Góly: 35. Tůma – 33. Starý, 57. Jan Šandera. Rozhodčí: Niedrle. ŽK: 3:0. Diváci: 200. Poločas: 1:1. Okříšky: Fiala (80. F. Rampír) – Tekal, Brabenec, Voda, Dočekal, Dočkal, Jůza (65. L. Rapmír), Bastl, R. Ryšavý, Z. Ryšavý, Tůma (53. Dubský). Nová Ves: Fuksa – P. Šandera, Havlík, Komínek, T. Novotný, Starý (81. M. Novotný), Josef Šandera, Jan Šandera (88. J. Nečas), Ondřejka, O. Šandera, F. Nečas (90. Kuchta). Nejlepší hráči: Dočkal – Starý, Šandera.

1. Ždírec n. D 6 6 0 0 19:3  18
2. Sapeli Polná 6 5 0 1 13:4  15
3. Chotěboř 6 4 0 2 13:6  12
4. Nová Ves 6 4 0 2  9:5  12
5. Humpolec 6 4 0 2  8:4  12
6. H. Brod 6 3 2 1 11:8  11
7. Ledeč n. S. 6 3 1 2  8:6  10
8. Žirovnice 6 2 1 3  9:8   7
9. Přibyslav 6 2 0 4  8:13  6
10. Jaroměřice 6 2 0 4  8:14  6
11. V. Meziříčí B 6 1 1 4  5:11  4
12. Okříšky 6 1 1 4  5:17  4
13. M. Budějovice 6 0 2 4  5:12  2
14. Jemnicko 6 0 2 4  6:16  2

Příští kolo: Humpolec – Přibyslav, V. Meziříčí B – H. Brod, Chotěboř – Ždírec n. D., M. Budějovice – Jemnicko, Ledeč n. S. – Okříšky, Jaroměřice – Sapeli Polná, Nová Ves – Žirovnice.