Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaro slibuje drama ve všech ohledech

Vysočina – Nezaujatý fanoušek může mít radost. Fotbalový krajský přebor Vysočiny bude mít na jaře po několika sezónách mimořádný náboj.

12.11.2014
SDÍLEJ:

Fotbalisté Herálce ZR (v modrých dresech) hned na úvod porazili favorizované Jemnicko a po dobrém startu přezimují na pátém místě tabulky. Jemnicko naopak potvrdilo ambice celkového favorita a před zbytkem jarních odvet drží postupovou pozici. Foto: Pavel Slavíček

Velké drama slibuje situace na špici tabulky, když první tři týmy jsou srovnány ve dvou bodech. Ještě více adrenalinu bude prýštit v boji o přežití. Kvůli zužování počtu účastníků na čtrnáct od příští sezony a nedobré situaci v divizi D se může stát, že bude sestupovat možná i pět týmů.

1. FC JEMNICKO
1. místo, 34 bodů
Deník lídra před sezonou pasoval do role černého koně, což se potvrdilo. Spojený klub z Jemnice a Vratěnína i přes pomalejší rozjezd vede přebor naprosto zaslouženě. Vyniká především ofenzivní silou, vedle šestnáctigólového Františka Kříže se v útoku nově prosazuje i jeho mladší bratr Jan, kvalita je ve všech řadách. Tým trenéra Pavla Klejduse těží především z dobře nastavené dlouhodobé koncepce.

TATRAN ŽDÍREC N. D.
2. místo, 33 bodů
„Narazili jsme na nejlepšího soupeře v soutěži, favorita na postup." Tak často hodnotili trenéři protivníků ždírecký Tatran. Jenže tady byl problém… Tým okolo zkušených hráčů, jako jsou Petr Čalkovský nebo Radek Kolouch, ztrácel body kvůli velkému počtu (hlavně domácích) remíz. Výbornou defenzivu podpořil i kreativní ofenzivou, jenže asi v přeboru nenajdete tým, který by spálil více šancí. Tatran navíc nezvládl přímou konfrontaci s Jemnickem, což byla jeho jediná podzimní porážka.

FC CHOTĚBOŘ
3. místo, 32 bodů
Katastrofální vstup, skvělá druhá polovina podzimu. Po čtyřech zápasech byla Chotěboř s jedním bodem na chvostě tabulky, potom přišel velký posun vzhůru. Ve zbývajících zápasech inkasovala jen šestkrát, tým Josefa Sourala byl navíc naprosto maximálně produktivní. Prognózy a tipy některých trenérů nelhaly, že Chotěboř bude hrát nahoře. Na absolutní špičku v podobě Ždírce a Jemnicka to však ještě není, přece jen Chotěboř nemá tolik osobností.

FK HUMPOLEC
4. místo, 27 bodů
Tým Jána Kubíka se už před sezonou částečně nebojácně, částečně z povinnosti přihlásil k ambicím na postup. Ona totiž široká veřejnost Humpolec do této role pasovala. To však hráčům evidentně svazovalo nohy, byli část podzimu v křeči. „Neunesli jsme to," přiznával Kubík. Postupem času se však ambiciózní tým rozehrával, zlom přišel zřejmě po výhře nad do té doby dobře hrajícím rivalem ze Světlé. Zpět se přihlásil do hry o postup, na jaře však bude muset zlepšit výkony venku.

SOKOL HERÁLEC
5. místo, 26 bodů
Z nováčků nejpříjemnější překvapení. Podobně jako Jemnicko těží z dlouhodobé koncepční práce, Herálec prožil snový začátek, vyhrál úvodních šest zápasů a vypadalo to, že po Havlíčkově Brodě půjde o nového suveréna. Postupně však přišel vinou zranění útlum, ovšem i tak musí být pod Žákovou horou s podzimem velká spokojenost.

TJ SAPELI POLNÁ
6. místo, 26 bodů
Zkušený tým má za sebou pohodový podzim, během kterého nasbíral dostatek bodů. Už tradičně těžil především ze specifického domácího prostředí ve Stáji, kde je výkop v neděli dopoledne a střelecké potence Davida Padrnose. Na druhou stranu se nevyvaroval několika překvapivých zaváhání, jako byly remíza s Čáslavicemi či prohra v Lukách.

FC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ
7. místo, 23 bodů
Velmi dobré výkony střídal Spartak s průměrnými i špatnými. Pět gólů dokázal nastřílet Humpolci a Žirovnici, stejný příděl inkasoval v Herálci nebo na hřišti Sapeli Polná. Velká Bíteš se oproti jiným sezonám prezentovala ofenzivní tváří (třetí nejlepší útok), ale o to více polevila v defenzivě. Hodně záleželo na tom, jaký den mají tahouni mužstva Valsa, Pokorný či Pohl. Každopádně patří Spartak mezi zajímavé týmy s nebezpečnou koncovkou.

SK HUHTAMAKI OKŘÍŠKY
8. místo, 20 bodů
Stále je to tým, který se prezentuje jinak před bouřlivým domácím prostředím, kde sbírá drtivou většinu bodů, a na hřištích soupeřů, kde moc nezlobí. Také Okříšky se rozjížděly pomalu, druhá polovina byla trojnásobně úspěšnější. Hlavně kvůli zlepšené koncovce. „I tak dáváme málo gólů na to, kolik si vytvoříme šancí," povzdechl si kouč Tilahun Tesfaye. Jeho tým se však musí mít na pozoru, když se dostane do krize, důležité zápasy zvládá jen velmi obtížně.

SK PŘIBYSLAV
9. místo, 20 bodů
Přibyslav kývla na polenskou nabídku stát se farmou divizního celku. Její výkony však byly část rozpačité, získala si nálepku nevyzpytatelného týmu. S výjimkou Chotěboře dokázala obrat o body všechny týmy z elitní první pětice, na druhé straně klopýtla třeba v Čáslavicích. Obecně tkví hlavní síla Přibyslavi v domácím prostředí, to je však pro záchranu to nejpodstatnější.

SK MORAVSKÉ BUDĚJOVICE
10. místo, 20 bodů
Start lepší než závěr. Tým zkušeného trenéra Petra Kylíška těžil v úvodu sezony především ze standardek a střelecké produktivity Josefa Šplíchala. Soupeři ovšem postupem času budějovický styl prokoukli a i vlivem těžšího losu začaly přicházet ztráty. Příznivci navíc museli skousnout porážky v prestižních derby s Jemnickem i Jaroměřicemi.

FK BOHEMIA SVĚTLÁ N. S.
11. místo, 18 bodů
Bohemka se v průběhu podzimu dokázala propracovat dokonce na druhé místo (to historie v přeboru Vysočiny nepamatuje), jenže v říjnu přišel velký sešup. Důvod? Kdo by pomyslel, že ofenzivně laděný tým se bude v domácím prostředí střelecky trápit a zahazovat třeba i penalty. To byl při tradičně slabší defenzivě problém. Výsledkem je vizitka nejhoršího týmu doma (pouze 5 bodů), s čímž se u Sázavy rozhodně nepočítalo. Skláře musí mrzet hlavně oba zpackané zápasy s Čáslavicemi-Sádkem, první zahazováním šancí, ten druhý chatrnou defenzivou.

TJ DESTRUKCE JAROMĚŘICE N. R.
12. místo, 17 bodů
Nepodařilo se navázat na povedené jaro. S odchodem trenéra Karla Kolesy, dlouholeté stálice v brance Aleše Chalupy a ofenzivně laděného Petra Ošmery přišel trochu očekávaný útlum a odvetná část rozhodně nebude bez nervů. Mohou za to také zbytečné remízy; do vítězného konce nedotažených zápasů bylo hned několik.

FC SLAVOJ ŽIROVNICE
13. místo, 16 bodů
Slavoj nezačal sezonu vůbec zle, například po remíze se Ždírcem se zdálo, že půjde o pohodový podzim, jenomže právě po zmiňovaném zápase přišla série sedmi utkání se ziskem pouhých dvou bodů a práce z počátku podzimu přišla vniveč. Po drtivé porážce v Jemnici převzal tým po Zdeňku Pahrovi Leoš Mitas, jenž tou dobou skončil v Pelhřimově, a přišlo zlepšení.

SK BUWOL METAL LUKA N. J.
14. místo, 15 bodů
Ze začátku jakoby bylo znát, že do soutěže postoupila jen díky shodě okolností až ze třetího místa. Začátek se Lukám nepovedl, doplácela především na naivní individuální chyby a taktickou nevyzrálost, postupně si ovšem tým sedl a částečně se aklimatizoval, což mu vyneslo alespoň patnáct bodů, ovšem průběžná čtrnáctá příčka je sestupová.

FC ČÁSLAVICE-SÁDEK, s.r.o.
15. místo, 12 bodů
Tým Petra Kylíška byl mnohými pasován za velkého aspiranta na sestup. Jenže v úvodu se proti tomu vzepřel a v prvních třech kolech získal pět bodů. Pak však do úzkého kádru zasáhla zranění (zejména gólmana Kružíka) a k tomu se přidala nedisciplinovanost. Velké množství červených karet poslalo tým na hranici konkurenceschopnosti, někdy i pod ni. „Vyloženě nás nikdo nepřehrával, ale my jsme hodně chybovali v defenzivě a na gól se moc nadřeli," říká Kylíšek. Bez zlepšení v obraně a disciplíně však záchrana bude jen těžko řešitelná.

TJ SLAVOJ PEZAG TŘEŠŤ
16. místo, 10 bodů
Jednoduchá rovnice, nejméně produktivní tým je na posledním místě. Třetí do party nováčků nedával góly, a když už dal například dva, tak ve třech ze čtyř případů na body stejně nedosáhl. Hororové bylo z třešťského pohledu především září, během kterého získal v šesti zápasech pouhý bod za remízu s Lukami. Pokud mužstvo poskládané výhradně z hráčů, kteří si vyšší soutěž vykopali, neposílí, je záchrana utopií.

Autor: Ondrej Dudáš, Pavel Mikeš

12.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení