Kanonýr Vopršal sestřelil Velmez

Havlíčkův Brod – Do konce fotbalové divize dorostu zbývají poslední čtyři kola a pohled na tabulku je z hlediska brodského Slovanu opravdu potěšující.

21.5.2013

Ilustrační foto.Foto: Pavel Kacerovský

Starší dorostenci se vyhřívají na výborném třetím místě, jejich mladší kolegové se dokonce perou o samotnou špici.

DIVIZE ST. DOROSTU

H. BROD – V.MEZIŘÍČÍ 5:2
Domácí chlapci začali jako v říši snů, od prvního hvizdu  přišpendlili soupeře na jeho polovinu, strojovou kombinací rozvrátili obranné řady a za 155 sekund brankami Prchala a Vopršala vedli 2:0, a to ještě další dálekonosná střela Vopršala jenom olízla levou tyč. Chlapci z Losů byli evidentně lepší v pohybu i kombinačně, ve 20.minutě byl blízko gólu Polívka, ten měl také špatně seřízená mířidla.

Potom Štědrý vypustil kolmici na Vopršala, ten se protáhl mezi obránci, ale na brankové čáře uhasil hrozící požár hostující Voneš.

oravané se vzpamatovali až po půlhodince hry a připravili si čistou gólovku. Nejdříve bravurní zákrok golmana Chalupy v nastalé tlačenici z brakové čáry vykopl stopér  Svoboda.  I druhý poločas zahájil Slovan náporem, který v 51. minutě vyústil třetím gólem Vopršala z penalty na 3:0. Hosté zápas nevzdali, zdobila je bojovnost, v poli srovnali krok a ve 54. minutě gólem na 3:1 vykřesali jiskřičku naděje na případný zvrat. Ten se však nekonal, domácí opět přidali a po hodině hry míč putoval po ose Prchal – Polívka – Vopršal, až nezadržitelný ostrostřelec dokončil hattrick a prakticky již rozhodl na 4:1. Byl však natolik gólově hladový, že předvedl další parádičku. Doslova perlil ve vápně soupeře, ožulil dva bránící hráče a nekompromisně zavěsil na 5:1, hosté potom pofoukali bolístku gólem Štefka na konečných 5:2.
„ Až na zraněného Haláka a nemocného Tuhého jsme po dlouhém čase nastoupili v nejsilnějším složení a na hře to bylo znát. Přehrávali jsme soupeře především po kombinační stránce, svůj střelecký den měl Vopršal, kluci jako tým odvedli opravdu solidní výkon," jen se usmíval vedoucí mužstva Jan Tuhý.
Góly: 1. Prchal, 3. 51., 68. 70. Vopršal, – 55. Ráček, 72. Štefka. Rozhodčí: Beneš bez ŽK. Diváci: 35. Poločas: 2:0. Havlíčkův Brod: Chudoba – Franc, K.Svoboda, Kubát (81. Pleva) Vařejka – Vendl, Prchal, Polívka (85. M. Svoboda), Štědrý (73. Šotola) – Horn (63. Henek), Vopršal.

21.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.