JAROMĚŘICE – POLNÁ 1:4

Domácím vyšel vstup do utkání. V 6. minutě zahrával rohový kop Novotný, jeho centr prodloužil Václavek a parádní střelou z otočky otevřel skóre Neumann. Jaroměřice měly v úvodních dvaceti minutách více ze hry, ale nevyužily tři samostatné úniky. Postupně selhali Novotný, Hambálek a Martin Karásek.

To Polná potrestala ve 24. minutě, když gólman Pisk neudržel střelu z 35 metrů a z dorážky vyrovnal Kaplan. Tentýž hráč ještě dvě minuty před pauzou zajistil hostům vedení. Domácí vhazovali aut u branky soupeře, ale hosté nakopli míč dopředu a dvojice jaroměřických obránců neuhlídala Kaplana – 1:2. Ve druhé půli byla hra vyrovnaná a hostitelé se pokoušeli o vyrovnání. Ovšem Polná má ve svých řadách kanonýra Kaplana, který využil dvě šance hostů ke vstřelení dvou branek.

Góly: 6. Neumann – 24., 43., 78. a 81. Kaplan. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 4:2. Diváci: 200. Poločas: 1:2. Jaroměřice: Pisk – Z. Karásek, Václavek, Ošmera, Čermák (61. Urbánek) – Hambálek, Novotný, Chládek, M. Karásek (70. Kalay), Vybíral (77. Brabenec) - Neumann. Polná: Skočdopole – Mezera, Černý, Kučera, Urbánek – Tomas, Pražák, Adamec (84. Takacs), Tlačbaba - Kaplan (88. Kratochvíl), Kovář.Nejlepší hráči: Hambálek – Kaplan, Pražák.

ST. ŘÍŠE – PACOV 4:1

První poločas sice ovládli domácí, ale svou převahu korunovali pouze jediným gólem. V závěru nacentroval před branku Bartoš, odražený míč se dostal k Váchovi, který ranou k tyči otevřel skóre. Ve druhé půli Tichánek nacentroval míč přesně na hlavu Osumana a bylo to 2:0. Radek Pokorný po samostatné akci přidal třetí gól a na 4:0 zvýšil po faulu na Pokorného z penalty Vácha. Jediná střela hostů na branku skončila na tyči Korovjakovy branky, který se nechtěně postaral i o tečku zápasu. Pět minut před koncem ho ku překvapení všech překonal gólman hostů Hartl. Korovjak chtěl jeho dlouhý výkop lapit, jenže upadl, míč ho přeskočil a i přes veškerou snahu domácího brankáře skončil v síti.

Góly: 42. a 76. (PK) Vácha, 52. Osumanu, 74. R. Pokorný – 85. Hartl. Rozhodčí: Novotný. Bez ŽK. Diváci: 120. Poločas 1:0. Stará Říše: Korovjak – Bartoš, Hekerle, Chramosta, Kratochvíl – M. Pokorný, Merhaut, Tichánek, Ansuma (46. R. Pokorný) – Osumanu (70. Štěpnička), Vácha (83. T. Kratochvíl). Pacov: Hartl – Praveček, Kerouš, Koler, Váňa – Rybčák (55. Gavrecký), Stejkal, Maršík, Bártů (46. Kuran) – Přibyl, Kokeš. Nejlepší hráči: Hekerle, Chramosta, M. Pokorný.

H. BROD – M. BUDĚJOVICE 0:1

Bylo evidentní, že šlo o boj oddílů z chvostu tabulky. Hrál se oboustranně nezáživný fotbal bez gólových příležitostí, Slovan vyslal na branku jedinou střelu Marešem. Moravané hrozili jenom ze standardních situací a v 7. minutě právě po standardce dali i vedoucí, a jak se později ukázalo i rozhodující, gól. Domácí mladíci bez zkušeného Tůmy byli chvílemi bezradní, nic se jim nedařilo a jediným bojovníkem byl Michal Mareš, hosté si za nezměrnou bojovnost bodový zisk zasloužili. „Projevila se slabá kvalita týmu, na víc zřejmě nemá“, kroutil nechápavě hlavou rozladěný kouč Zdeněk Jungvirt.“

Gól: 7. L. Šplíchal. Rozhodčí: Mikyska. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Havlíčkův Brod: Adamec – Halamka, Novotný, Hübner, Mišta - Šimoníček, Hejkal, Polívka, Mareš – Kunc (79. Kvanka), Adam (46. Petřík). Moravské Budějovice: Klouda – Novotný, Nevařil, Toman, Kamil Svoboda (54. Povolný)- Buďa, Veselý, L. Šplíchal, Černý (80. Karel Svoboda) - Škoda, J. Šplíchal. Nejlepší hráči: Mareš – L. Šplíchal, J. Šplíchal.

OKŘÍŠKY – BYSTŘICE 1:1

To nejdůležitější se v prvním poločasu odehrálo mezi 20. a 30. minutou. Nejprve po centru hlavičkoval domácí Tůma a Hlavoněk konečky prstů vytáhl míč na břevno své brány. Na druhé straně se z křídla řítil sám Čech na Fialu, ale ten ho vychytal. Domácí si toto varování nevzali k srdci a sérii rohů dokázali zužitkovat. Ten poslední nasměrovali na velké vápno, odkud se Veselý trefil nádherně z první. Druhý poločas začali domácí náporem, ale Řezáč těsně minul bránu a Valenta nastřelil hlavou hostujícího gólmana. Na gól si museli domácí počkat až do 81. minuty a zrodil se rovněž po rohu. K odraženému balonu se dostal Řezáč a výstavně se trefil z velkého vápna pod břevno hostující branky. Nervózní závěr pak odnesl červenou kartou Vícha.

Góly: 81. Řezáč – 25. Veselý. Rozhodčí: Švec, ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (84. Vícha). Diváci: 150. Poločas: 0:1. Okříšky: Fiala - Široký (78. Kotrba), Zeman, Voda, Večeřa - Jůza, Malý, Jančok,Tůma - Řezáč, Valenta. Bystřice: Hlavoněk - Hrubeš (46. Vícha), Chocholáč, Veselý, Mitáš - Zbytovský, Plášil, Holý, Illek, Hájek (69. Sklenář) - Čech (59. Horák). Nejlepší hráči: Fiala, Řezáč – Hlavoněk.

HERÁLEC – NOVÁ VES 1:1

Úvod zápasu patřil hostům, v páté minutě musel zasahovat domácí gólman Koubek. O tři minuty později se již hosté dočkali vedení, když v samostatném nájezdu Petr Bureš nezklamal – 0:1. Domácí se vrátili do zápasu až v 34. minutě, kdy penaltu za sražení Vašáka proměnil Mašek – 1:1.

Po přestávce pokračoval pěkný fotbal, i když další gól už nepadl. Dění na hřišti výrazně ovlivnila 61. minuta, kdy byl za hraní rukou vyloučen hostující Kubík. Domácí si v přesilovce vytvořili několik šancí, avšak především Fukan nepřekonal dobře chytajícího Fuksu. Ale i hosté byli nadále nebezpeční, neustále hrozili z rychlých brejků. „Kvalitní utkání mohlo skončit výhrou obou mužstev. Hosté měli dobré brejky, my bohužel dnes nebyli schopni vstřelit další branky,“ uvedl k utkání předseda Herálce Josef Pátek.

Góly: 34. Mašek (PK) – 8. P. Bureš. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (61. Kubík). Diváci: 120. Poločas: 1:1. Herálec: Koubek – Ganobjak, J. Stojan, Klement, Paclík – L. Stojan, Mašek, Filipský, Pátek – Vašák (89. Král), Fukan. Nová Ves: Fuksa – Kubík, Havlík, Pohanka, J. Bureš – Starý, Ondřejka, R. Novotný, Šandera – P. Bureš, Čech. Nejlepší hráči: Vašák, Fukan – Fuksa.

HUMPOLEC – TŘEBÍČ B 2:0

Domácí předvedli jen průměrný výkon, ale i to na soupeře stačilo. Ve 26. minutě se krásnou střelou z trestného kopu předvedl Černík, ale ještě povedenější zákrok proti ní vytáhl gólman Kruba a míč vyboxoval. Změnu skóre nepřinesla ani střela přes hlavu Zelenky. Závar před brakou Třebíče, při němž mohl doklepnout míč do sítě Hes, skončil rohem. To běžela 44. minuta a míč si u praporku srovnal Machala. Centr mu vyšel parádně, a jelikož dobře hlavičkoval i Pecha, získali domácí vedení. Navíc po přestávce poslali soupeře definitivně do kolen. V 52. minutě po dalším centru Machaly nezadržitelně skóroval Kříženecký. Třebíč pak sympaticky zvedla hlavu, ale dostala se jen do náznaků šancí.

Góly: 44. Pecha, 52. Kříženecký. Rozhodčí: Straka. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Humpolec: Kříž – Hes, Pecha, Černík (90. Skryja), Machala – Paťha, Jeřábek, Kříženecký (73. Pícha), Nermut – Farka (78. Kopic), Zelenka. Třebíč B: Kruba – Dvořák, Brabenec, Venhoda, Kučera – Sedláček, Chalupa, Křivánek, Smažil – Parkan (63. Uhlíř), Řezáč. Nejlepší hráči: Machala, Kříženecký – Chalupa.

ŽDÍREC – JEMNICKO 0:1

První poločas předváděla obě mužstva na nerovném terénu spíše podprůměrný fotbal, který byl navíc skoupý na šance. Ani jeden tým se prakticky nedostal k vyloženější příležitosti. Ve druhé půli získala Dekora herní převahu, ale dokázala kombinovat pouze před vápno soupeře. V 61. navíc domácí gólman Lengál zahrál rukou mimo pokutové území a musel předčasně do sprch. V 88. minutě, kdy už to vypadalo na poklidnou a asi i zaslouženou dělbu bodů, se dostal k míči agilní Grün, který si pohrál s domácí obranou a rozhodl o exportu tří bodů do Jemnice.

Gól: 88. Grün. Rozhodčí: Šula. ŽK: 3:5. ČK: 1:0 (61. Bengál). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Ždírec: Lengál – Kučera, Pleva, Šnobl (57. Carda), Mareš – Kysilko, Čalkovský, Kolouch, Sobotka – Smejkal, Novotný (57. Sysel). Jemnicko: P. Kincl – Tobolka, J. Kincl, Koutný (73. J. Kříž), F. Kříž - Z. Kincl, Tesař, Morkus, Krejča – Grün (90. Kelbler), Krejča. Nejlepší hráči: P. Kincl, Koutný, Grün.