Už z divize sestupující brodský Slovan hostil podzimní překvapení Starou Říší, která ovšem po odchodu několika hráčů na jaře tápe, což se ukázalo i v tomto utkání. V první čtvrthodině toho k vidění moc nebylo, ale potom si diváci už přišli na své. Nejdříve hostující Dvořák nastřelil z boku tyč Soukalovy branky, vzápětí po rychlém brejku upaloval před Jíchu Vopršal, ale Jícha mu včasným vyběhnutím šanci zneškodnil.

Otevřený fotbal pokračoval i nadále. Do dobré palebné pozice se dostal Štědrý, ale správný čas na zakončení prováhal. Gól si diváci zakřičeli vzápětí, kdy si na centr naběhl brodský kapitán Háněl a hlavou nedal Jíchovi šanci. Stará Říše odpověděla pumelicí Götha do tyče, ale po něm zaskočil Soukala dalekonosnou střelou Cipruš – 1:1. Do konce poločasu předvedl Slovan doslova gólový uragán a v hlavní roli byl kdo jiný než Matěj Vopršal. Ten během dvou minut překonal Jíchu hned dvakrát. Nejdříve z trestného kopu a potom střelou z velkého vápna.

Dvě minuty před poločasem se ještě podruhé trefil Háněl. Druhý poločas byl aktivnější Slovan, ale své dobré příležitosti už dotáhnout nedokázal, jinak by Stará Říše odjížděla z Havlíčkova Brodu s pořádnou ostudou. „Tenhle výkon by nestačil ani na okresní přebor," nebral si servítky zkušený lodivod hostů Luděk Kovačík a dodal: „Nám se nepovedl jen první poločas, ale celý zápas. Celé je to o přístupu hráčů." Aspoň částečnou radost mohl mít brodský a zároveň odcházející trenér Richard Zeman. „Konečně vítězství a po výkonu, který snesl běžný parametry," měl jasno Zeman. Jeho svěřenci s velkou lehkostí a nejspíše už bez většího tlaku.

„Nemyslím si, že by náš dnešní výkon zapříčinil, že nejsme pod tlakem. Na posledním místě jsme od podzimu a do jara jsme šli s obrovským odhodláním se odpoutat z posledního místa, ale po zápase se Žďárem se rozhodlo o našem osudu. V týdnu byla ohlášena změna trenéra, hráči dostávají nabídky, tak jsme si v týdnu sedli a řekli si, že skončit jaro s osmy body by byla ostuda a hráči k tomu přistoupili zodpovědně," dodal Zeman.