Hned na úvod bylo k vidění derby mezi Světlou a Chotěboří. Podle tabulky byla favoritem Chotěboř, ale na hřišti to bylo obráceně. Bojovnější domácí tým si šel důrazněji za vítězstvím a hlavně jim pomohlo, že se do střelecké formy vrátil střelec Miroslav Křikava, který dvěma góly výhru zařídil. První trefu si připsal ve 28. minutě po přihrávce Bláhy, ale hezčí zásah si připsal po přestávce, kdy ho vtipně patičkou uvolnil David Valenta.

„Nastoupili jsme bez pěti hráčů základní sestavy, proto si bodů nesmírně cením. Byli jsme bojovnějším týmem a parádní byl druhý gól, kdy našel David Valenta patičkou Křikavu," zhodnotil zápas světelský lodivod Miloslav Kafka. Hosté odjížděli ze Světlé hodně zklamaní, výkonem bohužel navázali na nepovedenou generálku s brodskou rezervou. „Světlá vyhrála zaslouženě, dala dva góly. My jsme se prezentovali pouze střelami ze střední vzdálenosti a chyběl nám na hřišti důraz. Bohužel jsme navázali na zimní přípravu, ale tragédii z toho nedělám, jdeme dál," nechal se slyšet chotěbořský trenér Josef Soural.

Dva body ztratil na svém hřišti druhý Tatran Ždírec, který pouze remizoval s Okříšky. Ty ve Ždírci dokonce dvakrát vedly. Nejdříve v prvním poločase zásluhou Kotrby a dvanáct minut před koncem poslal po vyrovnání ždíreckého Novotného ještě z prvního poločasu hosty opět do vedení Řezáč. Aspoň bod zachraňoval v 83. minutě Mrázek. „Celý zápas jsme byli lepším týmem, bohužel jsme soupeři věnovali po našich chybách dva góly a další šance jsme nedokázali proměnit. Remíza je pro nás ztrátou," měl jasno ždírecký kouč Miroslav Plíšek.

Naopak s bodem který si dovezli z Jaroměřic, byli spokojeni v Přibyslavi. „Prvních dvacet minut jsme byli lepším týmem a po zásluze šli do vedení. Potom se podařilo domácím nádhernou střelou do šibenice vyrovnat a převzali iniciativu na své kopačky. My jsme paradoxně soupeře přehrávali až po vyloučení Krčála a Flekal mohl strhnout vedení na naší stranu. S bodem a předvedenou hrou jsem spokojený," řekl přibyslavský trenér Radek Havlíček.