V minulém kole získali tři body za domácí vítězství 1:0 nad Velkou Bíteší a vítězně si počínali i na hřišti Žirovnice. V zápase řádil nejlepší střelec celé soutěže Miroslav Křikava, který nastřílel hattrick. Jeho první trefa přišla už ve třinácté minutě, kdy si naběhl do velkého vápna a volejem z deseti metrů překonal Trepku.

Žirovnici se herně nedařilo a směrem dopředu byla bezzubá. Další trefu si Křikava připsal v 77. minutě a o pět minut dokončil zmiňovaný hattrick. „Musím kluky za předvedený výkon pochválit. Zejména Dvořáka a Kafku, kteří nastoupili se sebezapřením. Naše hra v záloze byla na velmi dobré úrovni, útočníci podrželi míč. Kříkava se navíc blýskl hattrickem a Štros mu dobře sekundoval," zhodnotil zápas světelský trenér Miloslav Kafka. To, co se povedlo Světlé, se zatím nedaří v Chotěboři, která na první letošní body stále čeká. Tentokrát si v Jaroměřicích nepohlídala standardu, a to stačilo domácím k jednogólovému vítězství. To pro domácí tým zajistil už v osmé minutě Rygl.

Svěřenci Karla Kolesy zdaleka nenavázali na svůj výkon z Havlíčkova Brodu. „Jak tomu bývá, po hodech přichází průjem. Upozorňoval jsem hráče, že tento zápas bude těžký, a to se potvrdilo. Myslím, že Chotěboř je nejlepší mužstvo, se kterým jsme zatím hráli," chválil chotěbořskou hru jaroměřický kouč Kolesa. „Chválí nás už třetí soupeř, ale za to si nic nekoupíme," smutně říká chotěbořský šéf lavičky Josef Soural a dodává: „Jsme bez bodu. To je negativum, ale jediné. Hráli jsme dobře a venku si vypracovali několik gólových příležitostí, ale neproměnili jsme je. Zato domácí měli jednu šanci, a tu zužitkovali. Ztráta dalších bodů je obrovská chyba. Věřím, že to výsledkově prolomíme."