„Kluci dozráli, chci s nimi postoupit do kraje." Tuto větu použil trenér Josef Hnátek ve filmu Okresní přebor.

Bohužel, toto se nemůže po zápase s Lípou B říci o některých hráčích z Mírovky. Zdejší hráči pod trenérem Petrem Kuchtou absolvovali v zimní přípravě přes čtyřicet tréninkových jednotek a díky manažeru Romanu Malinskému měli i kvalitní soustředění v Milovech na Žďársku. Přes výborné výsledky v přípravných zápasech, kde poráželi i týmy z vyšších soutěží, se každý v sobotu divil, jak „borci" přistoupili k mistrovskému zápasu s Lípou B. „Před čtrnácti dny hladce Mírovka porazila naše áčko a teď došlo asi k velkému podcenění," řekl lipský jednatel Ondřej Baloun.

A věděl, o čem mluví. Již v páté minutě obral Šimona o míč Bouchner, došel s ním až před vápno a střelou překvapil Beděru. Potom se prosadil Starý, a když ve 29. minutě vymetl Špinar šibenici mírovské branky, bylo zaděláno pro Mírovku na pěknou ostudu. „Byli jsme posíleni o dva hráče z áčka, Prokše a Bouchnera. Především Bouchner se vrátil z předstopera na hrotového hráče a ukázal, jak mu tento post svědčí. Ale především jsme vyhráli naší bojovností," dodal Baloun.  Po přestávce se sice domácí snažili s výsledkem něco udělat, ale Vašák vychytal Němce i Lacinu. Potom se řítil na gólmana Beděru Bouchner, kterého předběhl Zdeněk Semrád, došlo ke kontaktu, který rozhodčí Vojtíšek pustil a Bouchner zvyšoval na 0:4, navíc červenou kartu viděl protestující Zdeněk Semrád.

„Rozhodčí nám zápas neprohrál, ale dva góly neměly platit," zlobil se trenér Mírovky Petr Kuchta.

Svůj den neměl ani gólman Beděra, který v závěru pustil „šmudlu" Josefa Kutlvašra, který dal výsledku konečnou podobu. „U mě panuje obrovské rozčarování.

Přišla velice solidní návštěva a hráči si především sami udělali obrovskou ostudu. Takto se o postup prostě nehraje. Navíc někteří odešli slavit prohru do brodského baru, kde udělali navíc další ostudu. Pokud nezlepší životosprávu a přístup k fotbalu, tak to nemá cenu dělat. Musí se nad sebou vážně zamyslet a poslední šanci mají v příštím zápase s Chotěboří B," kroutil nechápavě hlavou trenér Kuchta.

Hráči si proti sobě svým výkonem poštvali i manažera týmu Romana Malinského. „Tohle je od hráčů neskutečná nezodpovědnost. Takto zhatili půlroční práci trenéra Kuchty. Staří páni fotbalisté z Lípy nás vyučili ve fotbalové efektivitě. Nebudu to dál komentovat, pokud tohle předvedou ještě v Chotěboři, tak s fotbalem končím," nebral si servítky Malinský.