Raketový vstup do utkání měli svěřenci Petra Kuchty. Nejdříve domácí gólman Soukup vychytal Valáška a vzápětí po něm i Němce. „Kdybychom v 5. minutě vedli 2:0, tak se nikdo nemohl divit a bylo by prakticky po zápase," vrátil se k začátku zápasu trenér Mírovky Kuchta.

Do vedení šli tak domácí zásluhou Martínka, který prostřelil Beděru mezi nohama. Za osmnáct minut bylo vyrovnáno, když se patičkou prosadil Valášek. Po přestávce Horní Cerekev zařadila na vyšší rychlostní stupeň a díky dvěma brankám Růžka utekla na 3:1.

„Zápas se vůbec nepovedl gólmanovi Beděrovi. Při prvním gólu dostal jesle, potom se nechal přelomovat a třetí gól dostal při špatném vyražení trestného kopu. Zápas mu vůbec nevyšel," popsal inkasované góly Kuchta. Ale za pouhou minutu snížil Švec a o dvě minuty později vystřelil zasloužený Němec.

Následně ještě Bláha trefil spojnici a Lacina tyč. V poslední minutě ještě Švec běžel sám na gólmana Soukupa, který ho vychytal.

„Utkání jsme měli jasně ve své moci. Měli jsme vyhrát 6:3. Vzhledem k průběhu utkání je pro nás bod málo. Přesto všechny hráče základní sestavy musím pochválit," dodal trenér Mírovky.

Nečekaných bodů se dočkala Lučice v Černovicích, kde dokázal gólem Beránka vyhrát 1:0, který potrestal ve 20. minutě podklouznutí gólmana při malé domů. „Jsem samozřejmě spokojený. Podařilo se nám z minima vytěžit maximum. Měli jsme prostě víc štěstí než rozumu," přiznal lučický kouč Zdeněk Pecha.

Vítězství je o to cennější, protože na zápas neodcestoval ani jeden gólman a do branky se musel postavit Konvalina. „Svoboda nemá ještě vyřízenou registračku a Šimánek byl v práci," objasnil gólmanskou rošádu Pecha. Konvalina se hlavně zapotil při pokusech Scheuflera, Kubů a Paclíka. Ve všech případech dokázal svoji svatyni uhájit.

Vlček vystřelil body patičkou

Na hřišti soupeřů se dařilo také Kožlí a Habrům.   Kožlí dokázalo urvat tři body v Herálci, který po sestupu z I. A třídy stále hledá svoji tvář. Sice domácí se dostali do vedení Jiřím Stojanem, ale hosté otočili vývoj zásluhou Matěny a Voplakala.
Loňský kat havlíčkobrodských zástupců v I. B třídě  narazil tentokrát hned v prvním kole, když odevzdal všechny body Habrům.

Domácí nastoupili hodně v omlazené sestavě a na jejich sehranosti to bylo znát. vyrovnané utkání rozhodl ve 36. minutě po rohovém kopu patičkou Vlček.

„Od začátku to bylo hodně neurovnané a nervózní utkání. Hrálo se hodně nakopávaných míčů. Jsem rád za vítězství," řekl k utkání haberský obránce Lukáš Vavřička. Spokojený po zápase byl samozřejmě trenér Habrů Jiří Černý. „Jsem spokojený za body, které budou důležité. utkání nám ukázalo nedostatky, na kterých musíme ještě zapracovat. Pro nás je to  důležitý start do soutěže," pochvaloval si Černý.