Havlíčkova Borová hostila Ledeč nad Sázavou a předposlední Pohled na svém hřišti přivítal poslední Habry.

V Havlíčkově Borové se diváci gólu dočkali hned v první minutě, kdy se hlavou prosadil Filip Gramer. „Před zápasem jsme si v kabině řekli, že si musíme dát pozor na jejich standardní situace a my si nepohlídáme hned tu první, kdy necháme volného hráče hlavičkovat," kroutil hlavou borovský trenér Roman Brukner.

O vyrovnání se mohl postarat Chlubna, ale hlavičkoval mimo Vitiskovu branku. Zápas fotbalové krásy příliš nenabídl. Největší šanci domácích spálil Hospodka. „My jsme si toho příliš nevypracovali. Chybí nám kvalita v útoku. Nastoupil po půl roce Šrámek, který se snažil, ale opět se zranil a Rakušan je bez formy. Mrzí mě přístup ledečských obránců, kteří jsou narostlí chlapi a pořád se váleli na zemi a byli ubrečení. Přesto musím kluky za bojovnost pochválit, Ledeč se u nás na body musela nadřít," měl jasno Brukner.

V poslední minutě se ještě nechal vyloučit borovský Rakušan. „On závěr zápasu nezvládl. Byl tam odpískaný faul, trestný kop a ze strany Rakušana tam proběhlo nějaké peprnější slovo," dodal Brukner.

„V první minutě jsme dali pěkný gól. Do konce prvního poločasu byli domácí opticky lepším týmem. My jsme nebyli schopni sbírat odražené míče, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Po přestávce jsme se chtěli vrátit k naší kombinační hře, což se nám trochu povedlo. Mohli jsme vstřelit druhý gól, ale selhali jsme v koncovce. Naše obrana na čele s brankářem Vitiskou pracovala velice odpovědně," nechal se slyšet ledečský hrající trenér Martin Turek.

V Pohledu se odehrál vyrovnaný, ale zbytečně vyhrocený zápas. Nejdříve nebyl Šnoblovi uznán gól pro ofsajd. Ten samý hráč, se už mohl radovat ve 22. minutě, kdy tvrdou střelou propálil Krátkého. Následně měl dobrou palebnou pozici Janďourek, s jeho slabou střelou si ale Krátký poradil. Další šanci na skórování měl Slanař, jeho střela se ovšem mezi tři tyče nevešla. Ve 44. minutě měl míč na kopačce Polák, mohl v klidu míč odehrát, ale volil přihrávku na Lukáše Sobotku, nakonec z toho byl roh a z něho hlavou Vlček vyrovnal. „Nakonec se ukázalo, že to byla klíčová chyba zápasu, stejně jako naše další neproměněné šance. Jestli je minuta do poločasu, tak musíme hrát jednoduše a nic nevymýšlet," řekl pohledský trenér Petr Veselka. Po přestávce se obraz hry nezměnil, Habry byly více na míči, ale domácí se o výsledek prali. V 87. minutě rozhodčí odpískal pro Pohled pokutový kop za faul na Eise, ale po poradě s pomezním rozhodčím faul vytáhl z pokutového území. K trestnému kopu se postavil Moučka, ale jeho pokus výborně vyrazil Krátký. „S remízou spokojený nejsem. I když Habry byly fotbalovější, tak na šance jsme vyhráli my, bohužel jsme je v důležitém zápase neproměnili. Zápasu nepomohly ani výroky rozhodčích, které poškodily obě strany. V posledních třech remízových zápasech jsme body ztratili zcela zbytečně," má jasno Veselka. Jeho protějšek Jiří Černý byl ze zápasu hodně rozladěný. „Nechce se mi zápas vůbec komentovat. Prostě se mi nelíbilo vůbec nic," řekl.