Skončila šestnáctizápasová série bez porážky Ledče nad Sázavou, naopak po černé šňůře zabraly Habry. Ty doslova rozcupovaly pelhřimovskou rezervu a přenechaly jí poslední místo.

Ledeč šla do utkání s Kamenicí nad Lipou s vědomím, že k udržení vedoucí příčky nesmí prohrát. To se však nestalo, i když se v 66. minutě ujala vedení gólem Bláhy. Hosté z Pelhřimovska během čtyř minut zápas otočili.

„Kamenice zaslouženě vyhrála, pro nás to byl nejhorší zápas sezony. Nevyšlo nám dnes vůbec nic," posteskl si trenér Martin Turek.
Ledeč přišla o průběžné vedení už v sobotu, když se před ni dostal Dobronín díky šťastné výhře 1:0 nad Věžnicí. Cink totiž dával jediný gól z penalty v poslední minutě. To však podle Turka nemělo hlavní příčinu.

„Nervozita asi roli hrála, ale ne kvůli tomu, že nás Dobronín předskočil. Spíš z toho, že chceme postoupit a musíme ve všech zápasech bodovat, a nejlépe je vyhrávat." Sportovně však uznal sílu soupeře. „Je fakt, že jsme si nedokázali vytvořit pořádnou šanci, ale i dozadu to bylo špatné. Soupeřovi jsme nechávali hodně prostoru. Nevím, čím to bylo, opravdu nevím. Jediné co se nám v zápase povedlo, byla naše gólová akce. To bylo vše," krčil rameny a dodal: „Momentálně nás porážka hodně srazila. Musíme se vrátit ke své hře, k tomu co nás zdobilo."

Za to, že kováci klesli jen o jednu příčku, vděčí Leštině. Ta překvapivě udolala Pacov 1:0. „Dá se říct, že soupeř byl papírovým favoritem, ale přišlo mi, že si přijel pro bod. Ovšem nakonec tři zůstaly v Leštině. Byl to vyrovnaný zápas na šance, ale myslím si, že jsme byli na balonu lepší my. Je pravda, že terén byl absolutně katastrofální. Nedalo se kombinovat, byl to spíš bojovný zápas," uvedl David Hospodka, trenér Leštiny.

Náladu si výrazně zlepšily Habry, které rozstřílely Pel-hřimov B 6:0. Poslední pozici tak přenechaly soupeři a na tři body se dotáhly na dvanáctý Pohled.

„Nevím, co se změnilo. V poslední době se nám nedařilo dávat branky. Teď jsme konečně šance zúročili. Kluci bojovali, ale to bylo i v předchozích zápasech. Jenže předtím jsme většinou šli do vedení, ale nepodařilo se nám dát i druhou branku. Teď ano, a tím jsme se trochu uklidnili," myslí si trenér Jiří Černý.

Podle něj to bude pro jeho tým nový impulz. „Věřím, že nás to nakopne. Čekají nás těžcí soupeři, musíme teď ve všech zápasech získat nějaké body. Doufám, že kluci budou po tomto zápase mít sebevědomí. Vidí, že mohou vyhrát s každým."

Edita Palkovičová