Havlíčkobrodsko – Štoky dál vévodí I. B třídě. O víkendu porazily na jeho hřišti humpelecké béčko.

15.9.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

HUMPOLEC B – ŠTOKY 1:2
První poločas patřil hostům, domácí se jen těžko dostávali do tempa. Branku ohrozil pouze Doležal. Štoky byly o poznání nebezpečnější, ovšem radost jim výtečnými zákroky dlouho kazil Novák. Přesto se hosté prosadili, těsně před přestávkou skóroval Fic. Po návratu z kabin udeřily Štoky po kombinační akci podruhé, domácím pomohly až příchody náhradníků Žatečky a Alta. Výsledkem zlepšené hry Humpolce byla penalta, z níž korigoval Fikar. „Sice jsme se v závěru snažili o vyrovnání, ale vítězství Štoků je zasloužené, po většinu zápasu byly lepším týmem," uznal trenér domácích Imrich Brdečka.
Góly: 78. Fikar (PK) – 44. Fic, 53. Lóži. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 0:3. ČK: 1:0 (87. Kratochvíl). Diváci: 100. Poločas: 0:1. Štoky: T. Kubát – Miksa, D. Kunc, M. Dáňa, Kubík (70. Šprla), J. Kubát, Havel, A. Dáňa (56. Holík), Fic, Žila, Lóži.

KOŠETICE – TIS 1:0
Kvalitní utkání se na výborně připraveném trávníku už od prvních minut rýsovalo lépe pro domácí. Košetice si tvořily šance, ale končily buď mimo, nebo na výborném gólmanovi hostí Havlovi. Domácí se dočkali branky v 57. minutě, kdy krásnou kolmicí vysunul Kadlec Lukáše Kubů a ten se naštěstí pro domácí nemýlil. Ve zbytku utkání hosté útočili, ale jejich útočné zteče neznamenali pro domácí branku větší ohrožení.
Gól: 57. Kubů. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 4:2. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Tis: Havel – Mareš, Miřácký, Blažek, Vacek, Zadina (61. Hlava), Bláha, Krajíček, Kozlík, Mišta, Horn.

LÍPA – CHOTĚBOŘ B 0:2
Začátek utkání byl oboustranně opatrný, ale hlavně hosté vyčkávali, co domácí předvedou. Lípa zbytečně ztrácela míče ve středu pole a nabídla tak chotěbořské rezervě několikrát ohrozit domácí branku. Ve 27. minutě se k trestnému kopu postavil hostující Ondráček a pěknou střelou přes zeď k levé tyči nedal Vašákovi šanci. Ke konci poločasu byl nastřelen lipský gólman Vašák a Běloušek z malého vápna dorážel do odkryté branky. Po přestávce se pokračovalo ve stejném duchu. Hosté čekali na brejky, ale nebezpečná byla Lípa, když se několikrát musel ohánět chotěbořský gólman Vykoukal, ale ten svůj tým podržel.
Góly: 27. Ondráček, 42. Běloušek. Rozhodčí: Nenadál. bez ŽK. Diváci: 60. Poločas: 0:2. Lípa: Vašák – Sláma, M. Prokš, Špiňar, R. Souček – Starý, J. prokš, P. Souček, Kutlvašr – Marek Fejt, Kříž. Chotěboř B: Vykoukal – Neuvirt, R. Odvářka, Ledvinka, Dočkal – Pfeffer, Krédl, Ondráček, Běloušek – Šimoňák (85. Haltuf), Kohout.

MÍROVKA – LUČICE 2:0
Domácí se ujali vedení už ve čtvrté minutě gólem Šimona. Potom převzala iniciativu na své kopačky Lučice, která byla nebezpečnější, ale své šance nedokázala proměnit. V 18. minutě střílel nad branku Němec a na druhé straně lučický Nedoma. Ve druhém poločase se podařilo Valáškovi prostřelit gólmana Šimánka, ale ten stačil akrobatickým zákrokem na brankové čáře ještě zasáhnout. Rozhodnutí padlo čtvrt hodiny před koncem, kdy utekl po křídle Lacina a jeho centr si Kolář srazil do vlastní branky.
Góly: 4. Šimon, 75. vlastní. Rozhodčí: Burza. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Mírovka: Bradáč – Rásl, Dvořák, Vrba, Semrád – Netopilík, Mejstřík, Šimon, Lacina (89. Freudenreich) – Němec (80. Semelka), Valášek. Lučice: Šimánek – Zvolánek, Krupička, Doležal (59. Fiala), Jonáš – Nedoma, Blažek, Kreuj (59. Kolář), Herman – Pecha, Lančarič.

LEDEČ N.S. – BUDÍKOV 8:2
Do utkání lépe vstoupili hosté. V prvních deseti minutách dvakrát po chybách domácích utekli, ale proměnili pouze jeden brejk. Poté se domácí otřepali a k vysokému vítězství je nastartoval Trpišovský, který brankostroj nastartoval už ve 14. minutě.
Góly: 14., 29. a 42. Trpišovský, 16. Voplakal, 40. a 61. Toula, 49. Nepovím, 83. Šotola – 6. Smereka, 82. Páša. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (71. Toula). Diváci: 120. Poločas: 5:1. Ledeč: Vytiska – Martinek (80. Prchal), Hauser, P. Pešek, J. Pešek, Šotola (85. Žemlička), Nepovím, Toula, Voplakal, Turek, Trpišovský (88. Kuja).

DOHRÁVKA 4. KOLA
LEDEČ N.S. – CHOTĚBOŘ B 1:2
Góly: 71. Voplakal – 42. Ďoubal, 68. Pospíšil. Poločas: 0:1.

15.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.