Ledeč si na domácím hřišti otevřela střelnici

Havlíčkobrodsko – Tis se po výměně trenéra zvedl. Petra Uhlíře vystřídal hrající kouč Miloslav Kozlík a pod jeho vedením domácí vyhráli 3:1.

20.10.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník

LEDEČ N.S. – H. CEREKEV 8:0
Od začátku byli domácí lepším týmem. Podařilo se jim dát dvě rychlé branky a těsně před odchodem do kabin svůj náskok ještě navýšili. Hosté se i přes nepříznivý stav neuchýlili k nakopávaným balonům, ale snažili se hrát fotbal. Ovšem Ledeč dokázala využít jejich chyb a přidala ještě dalších pět branek a jednoznačně na domácím hřišti zvítězila 8:0.
Góly: 9. Trpišovský, 12. Turek, 40., 54. A 55. Toula, 64. A 82. Nepovím (obě PK), 74. P. Pešek. Rozhodčí: Bártová. ŽK: 1:4. Diváci: 120. Poločas: 3:0. Ledeč: Bezděk – Hauser, Prchal (60. Martinek), F. Gramer, P. Pešek – Nepovím, Toula, Šotola, J. Gramer – Trpišovský, Turek (65. Voplakal).

BUDÍKOV – MÍROVKA 2:2
Po vyrovnaném úvodu dvakrát zahrozili hosté a po rohu dokonce nastřelili břevno. Po půlhodině už Mírovka získala vedení, když pokus Šimona z trestného kopu tečovala zeď. Pak Budíkov zabral, do přestávky si vytvořil tři šance, ale vyrovnat nedokázal. Ve druhém poločase měli domácí navrch. V 61. minutě vyrovnal hlavou Prokop po rohu Granta. Mírovka odpověděla trefou Mejstříka, ale poslední slovo měl budíkovský L. Kavka. Bod svému týmu zajistil střelou z hranice šestnáctky.
Góly: 61. Prokop, 83. L. Kavka – 31. Šimon, 67. Mejstřík. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Mírovka: Berky – Rásl, Dvořák, Vrba, Netopilík, Němec (87. Semelka), Mejstřík, Šimon, Freudenreich, Lacina, Semrád.

CHOTĚBOŘ B – KOSTELEC 1:2
První půlhodina zápasu patřila domácímu týmu a po zásluze šel do vedení, když centr Tůmy zužitkoval hlavou Šimoňák. Jenže z vedení se Chotěboř radovala pouze šest minut. To se ke střele dostal Fejt a parádní střelou od tyčky do šibenice vyrovnal. Po přestávce hosté z brejku přidali druhý gól a dobrým bráněním už domácí do žádné šance nepustili.
Góly: 28. Šimoňák – 34. Fejt, 52. J. Procházka. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Chotěboř B: Dobrovolný – Neuvirt, Čáp, Fiala (78. Málek), Dočkal – Pfeffer, D. Čapek, Tůma, Dvořák – Šimoňák (60. Langer), Krédl (60. Kohout).

KOŠETICE – LÍPA 1:0
Bojovné a vyrovnané utkání bylo z pohledu rozdělení bodů otevřené až do konce. Hosté byli opticky lepší, domácí šťastnější. O výsledku rozhodla už 11. minuta, v níž Kubů po narážečce Vlka překonal výborného Vašáka v brance Lípy.
Gól: 11. Kubů. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:4. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Lípa: Vašák – J. Kutlvašr, M. Prokš, Špiňar, Šimek, Starý, Fejt, Havel (73. Souček), J. Prokš, Kříž, A. Kutlvašr.

ŠTOKY – ČERNOVICE 3:3
Černovice překvapily svým nasazením a důrazem. Odměnou jim byl vedoucí gól Scheuflera. Domácím se ovšem povedl dokonalý obrat až na 3:1, kdy se dvakrát prosadil Kubát a po přestávce Lóži. Jenže Štokům došly po hodině hry síly, čehož houževnatý soupeř využil k vyrovnání a po zásluze si odváží bod.
Góly: 22. a 33. Kubát, 59. Lóži – 16. Scheufler, 60. Kohout, 80. Maštalíř. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 0:3. Diváci: 50. Štoky: Ambrož – Miksa, Kunc (80. Fic), M. Dáňa, Stehlík – Kubát (83. Žila), Havel, A. Dáňa, J. Dáňa – Holík (52. Šprla), Lóži.

TIS – LUČICE 3:1
Domácí začali utkání útočně, měli územní převahu a vytvářeli si i šance. Jenže je zastavila jejich nemohoucnost v zakončení a také výborný brankář Šimánek. Lučice spoléhala především na brejky, ale moc toho nepředvedla. Ovšem i přesto šla po chybě domácích do vedení. Po změně stran se Tisu povedlo otočit vývoj utkání, když se skvělým výkonem a také hattrickem blýskl Tomáš Vacek. „Rozhodla naše produktivita, která sice i přes tři vstřelené branky byla bídná, ale hráli jsme jako tým," řekl po utkání hrající trenér Miloslav Kozlík.
Góly: 45., 62. a 72. T. Vacek – 35. Nedoma. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Tis: Havel – Miřátský (51. Semrád), Rosecký, Blažek, Bláha – Benák, Vacek (79. Chlad), Kozlík, Mišta – Hor, Kafka (67. Novotný). Lučice: Šimánek – Jiráček, Sůva, Kreuz, Nedoma – M. Dont, Culka, Herman (81. Malinský), Pecha – L. Dont (62. Kolář), Doležal.

20.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.
1

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.