„Postup se nám mohl podařit už vloni, díky fantastickému jaru. Nebýt jedné porážky, tak se nám to povedlo," říká předseda ledečského fotbalu Vratislav Nosek. Co se nepovedlo loni, se bez problémů povedlo letos. Už po podzimu si Ledeč vypracovala luxusní náskok, který v průběhu jara ještě navyšovala. „Je pravdou, že jsme po podzimu už věřili v postup," přiznává Nosek.

Už v zimním období bylo patrné, že v Ledči nenechávají nic náhodě, vždyť si s přehledem poradili s třídní Leštinou 7:1, Pohledem 7:1, Pacovem 6:1 a dokonce si vyšlápli na aspiranta postupu do divize z Humpolce, kterého porazili 4:3. Zimní příprava se odrazila do jarních bojů, kde byli svěřenci Martina Turka až do 21. kola stoprocentní. První tři body ztratili v domácím prostředí proti humpolecké rezervě (2:3). Vše si vynahradili o týden později výhrou v Košeticích, a když o den později doma prohrála druhá Mírovka s Chotěboří B, mohli v Ledči vypuknout oslavy. „Je to zásluha celého kolektivu. Samozřejmě tomu pomohl návrat Martina Turka, který dokázal výborně stmelit kolektiv a dal tréninkovým jednotkám potřebnou kvalitu. Bez tohoto by to nešlo. Stropem by v Ledči určitě neměla být I. A třída, chceme ještě o soutěž výše," dodal Nosek.

Spokojený se sezonou je i trenér Martin Turek, který má na postupu největší zásluhu. „Radost je veliká. Na úspěch se v Ledči čekalo dlouho. Doufám, že klukům vydrží tréninková píle a nadšení," přeje si.

V posledních čtyřech zápasech proti Lípě, Horní Cerekvi, Černovicím a Mírovce si mohou Ledečtí fotbal užívat a vychutnávat si postup.