Postupujícím týmem do krajského přeboru je Ledeč nad Sázavou. Na opačné straně tabulky se k sestupujícím Habrům a pelhřimovskému béčku přidala Věžnice.

Euforie, radost a zadostiučinění. Takové pocity měl trenér Martin Turek po vítězném utkání s Habry, které jim zaručilo postup do nejvyšší krajské soutěže. Po dvou letech tak může Ledeč slavit návrat mezi elitu.

„Pocity jsou parádní. Dva a půl roku práce se konečně zúročilo, i kdyby to mělo být na blbý rok," uznal ledečský kouč. „Je to krásné vyvrcholení této sezony, ve které jsme jen dvakrát prohráli," dodal.

Ovšem cesta za postupem nebyla jednoduchá. Byla to kolikrát velká dřina a odříkání. „Trénovali jsme i třikrát týdně. Bylo tam několik problémů, ale vše jsme ustáli. Šli jsme za svým snem si ještě zahrát kraj. Navíc máme v našem týmu i několik hráčů, kteří ho nikdy nehráli," podotkl Turek.

Ledeč navíc měla výhodu, že o postupu rozhodla na domácí půdě. A tam ji přišla podpořit pořádná dávka fanoušků. V zápise jich bylo oficiálně uvedeno čtyři sta. „Já si myslím, že jich bylo ještě víc. Bylo to parádní. Opravdu se nám to celkově vyvedlo," pochvaloval si Turek.

Bezprostředně po utkání vypukly velké oslavy, které se prý potáhnou i několik dní. „Oslavy budou velké. Někdo si na ně vzal i týden dovolenou," smál se ledečský lodivod, který má ve svém týmu pracující, ale i studenty. „Myslím, že si každý alespoň den volna zařídí," přeje si Turek.

SESTUP PO 17 LETECH

To ve Věžnici řešili úplně jiný problém. Zachrání se, nebo nezachrání? Matematika byla jednoznačná. Brodský celek musí bezpodmínečně doma porazit Pacov a spoléhat na to, že Rantířov z druhé skupiny nezíská více než jeden bod v zápase s Náměstí.

Jenže tak se nestalo. Rantířov nakonec vyhrál a tak by ani vítězství Věžnici nezajistilo setrvání v I. A třídě.

„Nebylo to jen o dnešním zápase. Zklamání je ale veliké," řekl bezprostředně po nedělním utkání Bohuslav Chalupník, předseda klubu, který se tak ze soutěže poroučí po dlouhých sedmnácti letech. Hlavní problém byl přístup hráčů.

„Hráči mají fotbal jako koníček. Ovšem když máte jako koníček sbírání známek, tak je musíte shánět a nakupovat. Ve fotbale zase musíte chodit trénovat a jezdit na zápasy. Děkuji všem hráčům, kteří se snažili a chodili trénovat. Ti ostatní by se nad sebou měli zamyslet," řekl Chalupník, který ale ze sestupu nedělá životní tragédii. „Radost z výhry bude v I. B třídě stejná jako byla v I. A třídě."

Bohuslav Chalupník cítil na konci sezony velké rozhořčení nad rozhodnutím STK. Ta totiž odložené 24. kolo věžnického B týmu nařídila odehrát v pátek (10. června). „Ovšem my jsme se s Leštinou domluvili na pátku předtím. Asi chtěli ukázat svou moc. Jinak tomu nerozumím. Takže béčko hrálo v pátek i v sobotu a naše áčko ještě v neděli. A jelikož se béčko zachraňovalo, tak jsme ho posílili z áčka. Někteří hráči tak odehráli tři zápasy ve třech dnech," zlobil se šéf věžnického klubu. „Samozřejmě to neberu jako ovlivnění našeho sestupu. Spíš mě to hodně rozlobilo. Vždyť my tu nejsme pro ně, ale oni pro nás," dodal.