Není tomu jinak ani v I. A třídě skupiny A, která bude obzvlášť sledovaná, kdy se o postup do krajského přeboru poperou tři týmy – Světlá, Chotěboř a Přibyslav. Právě lídr tabulky světelská Bohemka zajíždí k derby zápasu do Ledče nad Sázavou.

I. A TŘÍDA, SKUPINA A
LEDEČ N. S. – SVĚTLÁ N. S. (SO, 15.00)
Pikantní souboj dvou posázavských měst je tady a oba aktéři se na něj moc těší. Tentokrát asi víc nový ledečský trenér Jan Lebruška, který tato derby zná z pozice hráče. „Nervozitu necítím a vnímám to jako před každým derby,“ přiznal ledečský lodivod. Ten převzal tým po neúspěšné podzimní části po, které se jeho tým krčí na třináctém místě tabulky s dvoubodovým náskokem na poslední Habry. „Se zimní přípravou jsem velice spokojený, kluci chodili poctivě trénovat a věřím, že na toto navážeme i v prvním mistrovském zápase,“ přeje si Lebruška a dodává: Po zápase budu spokojený s bodem, který může hrát velkou roli v naší záchraně v soutěži.“  V Ledči nyní zbourali tribunu, která podle statika byla pro diváky už nevyhovující, ale podle hostujícího trenéra Františka Poláka to na návštěvnosti derby nebude mít žádný vliv.

„Je po zimě a fanoušci se fotbalu už nemohou dočkat. Právě i z tohoto důvodu si myslím, že je dobře, že se tento zápas hraje hned  v úvodu jara a tradičně předpokládá, že v Ledči bude více fanoušků ze Světlé,“ prorokuje světelský trenér. Po podzimní remíze 1:1 chce Světlá svému soupeři body vzít zpět, a to výhrou. „Viděl jsem Ledeč v Brodě proti béčku, a i když prohrála 5:1, tak se mi moc líbila. Přesto jedeme vyhrát, ale samozřejmě zápas může skončit remízou a my za ni budeme moc být rádi,“ je si vědom záludnosti derby zápasu Polák.

Předpokládané sestavy
Ledeč n. S.: Vavřička – M. Geher, T. Geher, Příhoda, F. Gramer – J. Gramer, Janovec, Machala, Klaus – Kavka, Vávra. Trenér: Jan Lebruška.
Světlá n. S.: Janota – Císař, Valenta, Náděje, Dvořák – Karel, Pohnětal, čáslavský, Rezek – Štros, Křikava. Trenér: František Polák.
Rozhodčí: Krejčí – Straka, Podoba.