SOKOL HABRY
Staronový nováček I. A třídy Sokol Habry se začal na novou sezonu připravovat 15. července. Trenéru Jiřímu Černému se na prvním tréninku už nehlásil Martin Janouch s Jaroslavem Hájkem, oba přerušili činnost z pracovních důvodů a navíc hostování z Golčova Jeníkova neprodloužil Antonín Vrdský. Naopak do A-týmu se posunuli dorostenci Bohuslav Řezníček a Jakub Pleskač. „V přípravě se krátce zaměříme na kondiční složku, a jelikož nám skončili tři obránci, tak se zaměříme na defenzivní činnost a přechodovou fázi," prozradil Černý.

Zahájení přípravy 15. 7.
Zápasy
23. 7. Chotěboř, 18.00 (D)
26. 7. Turnaj Tis, 14.00 (V)

SOKOL POHLED
V Pohledu došlo k výměně trenéra, kdy pracovně zaneprázdněného Miroslava Krpálka vystřídal na lavičce Petr Veselka. „V Pohledu jsem žil do svých sedmnácti let a letos o letních prázdninách je to přesně osmnáct let, kdy se vracím „domů". Všichni jsme zestárli, ale je to pro mě hezký návrat. Teď si přeji, abychom se tady všichni fotbalem bavili," říká nový pohledský trenér. Ten si tým převzal 11. července odlehčeným tréninkem. „Kvůli zaměstnání kluků trénujeme dvakrát týdně. Prvních čtrnáct dní budeme věnovat převážně kondiční složce a novému systému hry. Mám s asistentem Radimem Pokorným v přípravě 26 hráčů, z toho pět nových tváří. Po přípravném zápase se Světlou kádr zúžíme na konečnou podobu šestnácti hráčů a dva brankáře," má jasno Veselka.

Zahájení přípravy 11. 7.
Zápasy
27. 7. Přibyslav (pohár), 17.00 (D)
30. 7. Světlá n. S., 18.00 (V)
2. 8. Šmolovy, 18.00 (D)

SOKOL LEŠTINA
Největší ztrátou pro leštinský fotbal je odchod trenéra Františka Poláka, kterého zlákala divizní nabídka brodského Slovanu, kde bude vykonávat funkci asistenta trenéra Richardu Zemanovi. „Věděli jsme, že Franta Polák u nás není napořád, ale věřili jsme, že by mohl ještě rok vydržet. Vše nám zavčasu oznámil a důstojně se s ním hráči rozloučili," řekl leštinský předseda Pavel Fiala. V Leštině se trenérského žezla ujal domácí trenér David Hospodka. Po půlroční přestávce se k týmu do přípravy připojil Klaus z Vlkanče a z Vítanova u Hlinska zkouší štěstí v Leštině Petr Poul.

Zahájení přípravy 11. 7.
Zápasy
26. 7. Turnaj v Tisu, 14.00 (V)
2. 8. Mírovka, 17.00 (V)

FC SLOVAN. H. BROD B
V rezervě brodského Slovanu dochází přes léto k největším změnám. Z A-tým se přesouvají Novotný, Kuchta, Nechvátal, Tůma a z dorostu Halák, Vendl, Horn. Z hostování se vrací gólman Luboš Koudelka a střídavý start bude vyřízen dalšímu gólmanovi Adamovi Žáčkovi. Naopak do Tisu se vrací záložník Vacek. „Těch změn je přes léto strašně moc, tak se zaměříme hlavně na tvorbu nového kádru a jeho sehranost. Letos se chceme pohybovat v horních patrech tabulky," říká brodský trenér Martin Křišťál.

Zahájení přípravy 18. 7.
Zápasy
26. 7. H. Brod A nebo Šmolovy, 10.00
2. 8. Ledeč n. S., 16.30 (V)

SOKOL H. BOROVÁ
Další staronový nováček I. A třídy začal s přípravou na novou sezonu jako první. Svěřenci trenéra Romana Bruknera si dali dostaveníčko k první tréninkové jednotce už 5. července. Tahákem nejen pro Borovou, ale pro celou soutěž, bude příchod útočníka Romana Provazníka z Havlíčkova Brodu. „O dalším posílení kádru ještě jednáme. Nyní se zaměřujeme na fyzičku a technicko-taktickou stránku," říká hrající asistent trenéra Tomáš Blažek.

Zahájení přípravy 5. 7.
Zápasy
26. 7. Vrchovina B, 17.00 hřiště Vepřová
2.8. Chotěboř B, 17.00 (V)

TJ VĚŽNICE
Kádr věžnického týmu opustil útočník Bahounek, který se vrátil do Polné, naopak kádr doplnil Cink z Dobronína a dorostenci Kaňkovský se Staňkem. „Po třech letech u nás skončil mládežnický trenér Vavroušek, a tak dorost bude trénovat trenér našeho A-týmu Stanislav Muzikant. Věříme, že takto bude lepší provázanost a připravenost našich mladých hráčů do dospělého týmu," říká věžnický předseda Bohuslav Chalupník.

Zahájení přípravy 18. 7.
Zápasy
26. 7. Rantířov, 16.30 (D)
3. 8. Kouty (TR), 16.30 (D)