Leština doma porazila třetí Věžnici

Havlíčkobrodsko – Fotbalisté Štoků získali cenný bod k záchraně na hřišti Dobronína.

28.4.2014

Bod získali doma fotbalisté Pohledu proti N. Rychnovu. Foto: Ivo Havlík

Remízou skončil i zápas pohledského Sokola s Novým Rychnovem. Naopak o bod přišlo brodské béčko, které s Kamenicí inkasovalo v posledních osmi minutách zápasu.

DOBRONÍN – ŠTOKY 1:1

První poločas byli lepší hosté, které poslal po krásné individuální akci do vedení Doležal. Ten prošel od půlky hřiště přes tři protihráče a přeloboval Görnera. Dobronín ale našel odpověď. Štěfka nahrál do uličky Tomáši Sedláčkovi, který prostřelil Uhlíře. Ten měl ale daleko méně práce než jeho protějšek, který musel do poločasu řešit ještě několik těžkých situací, při jedné mu na brankové čáře vypomohl Mezera. Hned na začátku druhého dějství měli při jediné akci velkou šanci Cink, Kalců a znovu Cink, ale brankáře Štoků nepřekonali. A protože si na něm následně vylámali zuby také T. Sedláček a Kalců, body se rozdělily.

Góly: 33. T. Sedláček – 5. Doležal. Rozhodčí: Stratený. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (74. Lóži). Diváci: 50. Poločas 1:1. Štoky: Uhlíř – Doležal, Kunc, M. Dáňa, Stehlík – Kubát, Krejdl (70. Vodička), A. Dáňa, Havel – Žila (78. Miksa), Lóži.

H. BROD B – KAMENICE N. L. 0:2

Hosté začali utkání aktivně a při dvou střeleckých pokusech musel zasahovat Kučírek. Následně hra pokračovala pouze po vápna obou týmů. Až v poslední minutě prvního poločasu se střela Dvořáka nesla nad horní růžek Kučírkovi branky. Po přestávce vyrobil hrubku hostující gólman Votápek, který vyboxoval míč na hlavu Sůvy, ale ten ho poslal pouze do boční sítě. Osm minut před koncem se hlavou na zadní tyči prosadil Strašík a tři body pro Kamenici pojistil ještě Dvořák.

Góly: 82. Strašík, 88. Dvořák. Rozhodčí: Jurka. Bez ŽK. Diváci: 110. Poločas: 0:0. H. Brod B: Kučírek – Halamka, Halák (53. Adam), Vrba, Udržal – Koblížek (46. Jagoš), Fialka, Báča, Sůva – Teplan (79. Soukup), Horn (66. Beránek).

POHLED – NOVÝ RYCHNOV 2:2

Po vyrovnané první půli přišel v Pohledu strhující závěr. Nejprve se domácí dostali do dvoubrankového vedení, když využívali děr v hostující obraně, a zdálo se, že směřují za výhrou.

Jenže poslední tři minuty zápasu přinesly konečnou remízu. Hájek skóroval po rohu a Ehl na středu hřiště sebral balon, prošel kolem dvou hráčů a prostřelil domácího gólmana.

Góly: 64. Klement, 86. Slanař – 88. Hájek, 89. Ehl. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Pohled: Růžička – Pospíchal, Eis, L. Sobotka, Doležal – Slanař, M. Sobotka, Klement, Moučka (76. Zich) – Venc (90. M. Sobotka), Janďourek (85. Freudenreich).

LEŠTINA – VĚŽNICE 2:1

Aktivní Věžnice už po šesti minutách nastřelila břevno a byla aktivnější po celý první poločas. Aktivita vyústila ve 42. minutě, kdy po autovém vhazování skóroval Pertlíček. Domácí se ovšem ve druhém poločase zlepšili a během dvou minut otočili na konečných 2:1. Bráník využil standardní situaci a Sobek krátce poté pohlednou střelou z dálky rozhodl o výhře.

Góly: 68. Bráník, 70. Sobek – 42. Pertlíček. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Leština: Koudelka – Staněk, T. Aubrecht, Karel, Prchal – L. Aubrecht, Sobek (88. Proněk), Pyskač, Mišovic (81. Hospodka) – Bárta (64. Prášek), Bráník (90. Čejka). Věznice: Drahoš – Smutný, Kölbel, Havlíček, Fikejz – Motl, Prokeš (83. Staněk), Šimoníček, Chalupník (24. Laštovička) – Šejstal (66. Bohuněk), Pertlíček.