Na opačném pólu tabulky se krčí Pohled. Ten naopak zatím nezískal ani bod.

Fotbalisté Leštiny si oproti loňské sezoně vedou o mnoho lépe. Minulý rok získali první bod až ve třetím kole. Kdežto nyní si zatím připisují jedno vítězství za druhým. Na kontě mají čtyři. „Kluci zatím nelítají v oblacích. Až po deseti začnou, pak je ze stromu sesadím," smál se kouč David Hospodka.

Naposledy si na domácí půdě poradili s Kamenicí nad Lipou 2:1. „Bylo úmorné vedro, bylo jak v pekle, ale měli jsme to všichni stejné. Hra byla spíše nakopávaná, nedokázali jsme si dát balon. Vítězství bylo opravdu vydřené," řekl Hospodka.

Toho však potěšilo, že hráči zvládli i zápas, ve kterém se jim příliš nedařilo. „Bylo to na nás vidět, nedařilo se nikomu, ale i přesto jsme dokázali vyhrát," potvrdil leštinský trenér. „Musím pochválit Pepu Štrose. On je povahově vznětlivější a soupeř do něj šel, ale udržel se. Mohli by na něm štípat dříví, ale on by to zvládl," dodal. Světlá nad Sázavou, která ještě loni hrála nejvyšší krajskou soutěž, na tom výsledkově není úplně špatně, ale herně to ještě není ono. V posledním zápase s Dobronínem sice vyhrála 2:0, ale kouč Miloslav Kafka nebyl úplně spokojený. „Hra nebyla podle našich představ. Dělali jsme chyby v rozehrávce, neumíme zrychlit hru. Navíc posíláme málo balonů do vápna. V něm se přece rodí šance," prozradil Kafka.

Skláři také už třikrát nedali penaltu. Respektive dvakrát. Jednou ji rozhodčí neuznal za předčasné vběhnutí spoluhráče do pokutového území. „Proti Dobronínu Adamec poslal balon do břevna," prozradil Kafka.

Opačné problémy musí řešit v Pohledu. Po čtyřech kolech nemají ani bod, navíc mají velmi nelichotivé skóre 1:20. V neděli nepřekvapili s favoritem zápasu Košeticemi. „Naše bilance je samozřejmě tragická, ale noví hráči si musejí na soutěž zvyknout. Navíc zápasíme i se zraněními. Bohužel k nám nebyl přívětivý ani los, když jsme odehráli zápasy s týmy, u kterých se předpokládá, že se budou pohybovat na špici tabulky," přemýšlí nad příčinami trenér Pohledu Petr Veselka.

Ten také přemýšlel nad řešením. „Jak z toho ven? Poslat mi do Pohledu náhradníky ze Sparty. Navíc je teď momentálně volný Tomáš Kučera z Plzně, tak se s ním snad vedení domluví," odvětil s nadsázkou Veselka. „Ne, teď vážně. Sami jsme se do toho dostali, sami se z toho musíme vyhrabat. Kluci musí začít více trénovat a také čekáme, až se nám všichni uzdraví. Na podzim musíme zvládnout dva tři zápasy, abychom měli nějaký odrazový můstek na jaro," dodal pohledský kouč.