Po skvělém vstupu do soutěže se začali po třech porážkách v řadě propadat tabulkou, ve které jim momentálně patří jedenácté místo.

„V létě jsme slušně trénovali, tak nám vstup do soutěže vyšel, ale postupem času tréninková morálka hráčů upadala a výsledek je, jaký je. Pomalu bez tréninku se hrát nedá. Dokud si to kluci neuvědomí, tak to lepší nebude," má jasno pohledský trenér Petr Veselka. Do zápasu s Havlíčkovou Borovou to ještě s Pohledem vypadalo dobře, v Borové vyhrál po bojovném výkonu 1:0 a ještě o týden později dokázal urvat bod v Pacově. Jenže potom přišlo vystřízlivění ve Věžnici, kde si svěřenci Petra Veselky připsali porážku 5:2, následovala domácí porážka s posledním Dobronínem a vše bylo dovršeno nedělní vysokou porážkou 4:1 v Leštině.

Tam se sice dostal Pohled do vedení již v desáté minutě gólem Moučky, jenže po půl hodině hry pohledská záloha chybovala, když přihlížela k nakopnutí míče domácího hráče, k tomu přišlo nedorozumění obránce Eise s gólmanem Růžičkou a Mišovic měl usnadněnou úlohu. V závěru poločasu mohl ještě poslat Pohled do vedení Moučka, ale chytrou technickou střelou trefil břevno. Po přestávce se ještě do velké šance dostal Klement, ale ani on úspěšný nebyl.

„Už jsme trnuli, že budeme bránit výsledek 1:1. Do té doby se hrál vyrovnaný fotbal. Naštěstí potom Pohledu došly síly. My máme výsledky jak na houpačce. Jsme schopni dát někomu šest gólů, ale taky doma prohrát 1:0 s Habry," řekl leštinský předseda Pavel Fiala. Pohyblivější Leština šla následně do vedení zásluhou Forejta. Jenže potom se po druhé žluté nechal vyloučit pohledský Lukáš Sobotka a o devět minut později přidal Prchal třetí gól a tím uťal veškeré naděje hostů. V závěru se ještě prosadil Bárta, který upravil výsledek na konečných 4:1. „Leština byla jasně lepším týmem, ale soupeřům zisk tří bodů až moc ulehčujeme. Už po několikáté jsme se dostali do situace, kdy jsme museli hru otevřít, potřetí jsme dohrávali v deseti . Dá se mluvit o krizi. Musíme podzim dohrát se ctí a v zimě s hráči a s vedením situaci začít řešit, než bude pozdě," dodal pohledský trenér.

Spokojený byl po zápase domácí trenér David Hospodka: „Jsem rád, že jsme se oklepali z poslední porážky s Habry. Musím přiznat, že jsem měl strach, když jsem viděl, že přijel Jirka Polák, ale zápas jsme zvládli. Pochvalu zaslouží Forejt s Mišovicem."