Byli nejlépe střílejícím týmem I. A třídy, a to i přesto, že měli útlum s koncovkou a na druhou stranu patřili ke třem týmům s nejlepší obranou. Inkasovali pouhých 16 gólů.

„Máme čtyřiadvacet bodů, což je pěkný. Vstup do sezony nám vyšel a závěr taky, ale nepovedl se nám její prostředek," uvědomuje si leštinský kouč David Hospodka, jehož svěřenci úvodních pět zápasů zvládli za třináct bodů. Během nich předvedli i dva nejlepší duely podzimu.

„Nejvíce se nám vyvedlo derby se Světlou, které jsme vyhráli 2:0, a navíc u nás hrají kluci ze Světlé. A také derby s Havlíčkovým Brodem," prozradil Hospodka.

Následovalo šest zápasů, které rozhodně nebyly bodovými žněmi. Zisk se rovnal číslu dvě. Leštinští fotbalisté remízovali se Speřicemi a s chotěbořským béčkem.

„Fatální zápas byl ten doma s Polnou. Body jsme ztratili v Bedřichově, tam jsme prohrát neměli," řekl šéf lavičky Leštiny. Důvodem nezdaru byla hlavně zhoršená produktivita.

„Přestalo se nám dařit v koncovce. Kluci pak z toho byli nervózní. Nedokázali jsme vstřelit gól, ani za bezbrankového stavu, ani když jsme prohrávali 1:0. Ovšem s hrou jsem celkově spokojený," uznal Hospodka.

V posledních třech zápasech se ale vše zlomilo. „Je fajn, že jsme ze třech zápasů získali devět bodů a ještě ke všemu s čistým kontem," pochvaloval si Hospodka, který prozradil, že si všichni od fotbalu všichni odpočinou.

„Teď budeme mít všichni volno. Ovšem od kulatého nesmyslu si ne všichni odpočinou. Hodně kluků hraje futsal, takže přezujeme kopačky za sálovky. Na začátku ledna nám pak začne příprava a také nás čeká soustředění," předeslal plán Hospodka.