Ligoví dorostenci Slovanu ztratili vyhrané utkání

Havlíčkův Brod – V předposledním kole měli fotbaloví dorostenci brodského Slovanu výhodu domácího prostředí, kterou však nedokázali využít k zisku bodů.

3.6.2014

Dorostenci Slovanu svoje vedení prohospodařili.Foto: Deník/Petr Veselka

MSDL U19
H. BROD – ZNOJMO 1:2

Hosté z jižní Moravy se přivalili na zelený trávník jako velká voda, v úvodních minutách zaplavili trestné území Slovanu, třikrát mohli skórovat, při domácích však stáli všichni fotbaloví svatí. Po deseti minutách se již začali prosazovat chlapci z Losů, hlavičku Hekerleho z kroku  však znojemský brankář zneškodnil.

Po čtvrthodince hry se již Slovan ujal taktovky hry a M. Svoboda zařídil vedení 1:0. Hrálo se převážně na polovině Znojma, Slovanisté byli technicky lepší i rychlejší. Po půlhodině hry zaúřadoval znojemský gólman Konvalina, když sejmul gólovou střelu z hlavy Báči.  Domácí hráli v pohodě, zaujal rychlý Haala, který jako pilná včelička sbíral míče ve středu hřiště a zákládal útoky.

Znojmo se osmělilo až v závěru poločasu. Brodští chlapci na jaře získali více bodů, než se čekalo, utekli z pásma sestupu,o jejich osudu v soutěži však rozhodne až fotbalový svaz (udělení licence).

Přišel trest

Po přestávce pokračovala převaha týmu z Losů a domácí pod dojmem, že se již nic nemůže stát, slevili z předpoločasové aktivity, podcenili soupeře a přišel zasloužený trest.

Znojmo ožilo. Po hodině hry  sice brodský Prchal z výhodné pozice pálil nad, potom však uhodilo z čistého nebe. Hlavička Pokorného téměř z hranice vápna se snesla za záda překvapeného Pazderky na 1:1.  O šest minut později se chybující Pazderka divil, že po lobu Kolegara doplachtil míč znovu do brodské sítě 1:2 a pro zmrazené hochy z Losů bylo vymalováno.

Deset minut před koncem obešel Bača tři hráče soupeře, jeho centr ale nenalezl správnou adresu a hlavička Vopršala zblízka skončila v náručí brankáře Konvaliny. Ten pár sekund před koncem ještě stačil vypíchnout balon z brankové čáry.

„Pro kluky to byl zápas blbec, po sérii úspěchů upadli do sebeuspokojení a byli potrestáni za podcenění soupeře," čílil se kouč Ján Bdžoch. „Jenom do přestávky stoper Kubát, v poli  pilný Haala a v útoku důrazný Prchal snesou přísnější měřítko," dodal v závěru hodnocení zápasu brodský trenér.

Góly: 13. M. Svoboda – 68. Pokorný, 74. Kolegar. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 2:5. Diváci: 25. Poločas: 1:0. Havlíčků Brod: Pazderka – Vendl, M. Svoboda, Kubát ( 46. Vopršal), Rokos – Polívka, Haala (62. Pleva), Franc, Bača, Hekerle (80. Halák), Bača – Prchal.

3.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.