FC Slovan drží výbornou stříbrnou příčku se ztrátou pěti bodů na vedoucí Kroměříž.

Ligový dorost neměl úplně ideální vstup do soutěže. Sice dokázal například porazit Spartu Brno 7:0, ale nestačil na nováčka soutěže. „Nezvládli jsme letní přípravu a začátek sezony, což se pak zrcadlilo i ve výsledcích. Doma jsme ztratili body se Šumperkem gólem dvě minuty před koncem, pak jsme hráli nekoncentrovaně a naivně v Hodoníně, kde přišla další ztráta bodů," mrzela Jána Bdžocha nevyrovnaná forma z úvodu podzimu.

Pak se již po loňsku ve druhé lize etablovaný Slovan rozjel a postupně se vyšplhal až na druhé místo. „Chtěli jsme využít zkušenosti z minulého roku, ale to se nám nepovedlo. Sedlo si to ve čtvrtém, pátém kole, kde už jsme věděli, co chceme hrát. Jsem rád, že pochopili to hlavně sami hráči," komentuje dnes již klidnější Bdžoch. Havlíčkobrodské dorostence nyní čeká zimní příprava a v ní několik přátelských zápasů. „Chci posunout do týmu hráče z divize, abychom zapojili i mladší ročníky. Od nás zase půjdou někteří kluci do A-týmu, aby si zvykli na dospělý fotbal. To znamená, že cílem přípravy bude zapojit mladší a méně zkušené hráče," má jasnou o náplni zimních dní lodivod ligového dorostu. Bdžochův výběr předváděl na konci podzimní části líbivý fotbal, který vedl k vynikajícím výsledkům, jako například výhře 5:2 na půdě Třince.

Jsou ale nějaké rezervy, jež je třeba vychytat? „Já bych nic nezlepšoval, ale pracoval na tom, co máme nastavené. Jediným zlepšením bude, že zapojíme mladé hráče, které si nachystáme na další sezonu, abychom z toho mohli vytěžit stejně, jako letos. Pět mladších kluků hrálo vloni stabilně, otrkali se a ten výsledek je vidět. Je to správná cesta a budeme v ní pokračovat i v dalších letech," zní jasně z Bdžochových úst.

Slovan vévodí celé soutěži v počtu vstřelených branek. Třicet osm zásahů do soupeřových svatyní nedokázal nasázet nikdo jiný, než klub z malého města v srdci republiky. K tak vysokému číslu pomohly Broďákům dva debakly, které na stadionu Na Losích inkasovaly brněnské celky Sparta a Líšeň. Zajímavostí je, že třetí Prostějov, od něhož dělí slovanisty pouze lepší skóre, odjížděl z města Karla Havlíčka Borovského potupen 4:1. Jarní sezonu začne tým vedený Jánem Bdžochem a Davidem Němcem na svém pažitu proti HFK Olomouc.