MSLD

H. BROD – HODONÍN 1:2
Starší dorostenci brodského Slovanu U 19 si spolu s trenéry Tomášem Bártou a Davidem Němcem vytkli nelehký úkol, pohybovat se v horní polovině ligové tabulky.

Po nejtěsnější prohře 0:1 na hřišti lídra v Kroměříži figurovali na třetím místě tabulky a těšili se, že si pozici ještě vylepší v utkání s devátým Hodonínem. Přišlo však zklamání a všechny body si od Sázavy odvezli fotbalisté z kraje vína. Přitom samotné střetnutí začalo pro Slovan hodně slibně. Hned ve 3. minutě předvedli chlapci z Losů pohlednou kombinační akci zakončenou gólem, radost jim však pokazil pro ofsajd zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

O chvíli později se dostal do gólovky hostující Noga, zmatky v brodské obraně pokračovaly a Slovanisté si o gól říkali tak dlouho, až jim v 7. minutě hodonínský Rozkydal vyhověl a zařídil pro spoluhráče vedení 0:1.

Domácí byli gólem zaskočeni a nemohli se dostat do potřebného herního rytmu, zvláště když vinaři pečlivě bránili a nevynechali jedinou příležitost k rychlým kontrům.

Po čtvrthodince hry však byli blízko gólu fotbalisté z Vysočiny, míč z rohového kopu přistál na hlavě Svobody, jeho střela, ale jenom lízla břevno. V tu dobu se hrál oboustranně rychlý fotbal, ve 30, minutě trestný kop Železného pořádně protáhl strážce hodonínské svatyně.
Brodští mladíci ovládli střed hřiště, kde neúnavně pracoval průbojný Rokos. Deset minut před koncem zazmatkovala obrana chlapců z kraje vína, toho pohotově využil Železný a srovnal na 1:1.

V posledních sekundách před pauzou ještě zabouřilo i před brodským gólmanem Jíchou, který stačil zmrazit dvě superšance Hodonína.
„Jsem zvědav, kdo déle vydrží to rychlé tempo," filozofoval o přestávce asistent David Němec. Tempo vydrželo, žel předváděný fotbal se změnil v bohapustou oboustrannou nakopávanou, hra najednou upadla do podrůměru, hosté urputně bránili výsledek a chlapci z Losů najednou nevěděli co hrát.

Na hřišti zavládla fotbalová nuda, vzruch přinesla jenom 77. minuta, kdy sudí pískl proti hostům přísnou penaltu, domácí Haala však lacino skórovat odmítl.

A tak osm minut před koncem postihl Slovan za bezkrevný výkon zasloužený trest, po centru hodonínský Adamec po střele hlavou rozjásal spoluhráče a zařídil, že tři body putovaly na jižní Moravu. „Byl to nejhorší výkon jara, nikdo z chlapců se nedostal ani na průměr," jenom hlesl rozladěný kouč Tomáš Bárta.

Góly: 35. Železný – 7. Rozkydal, 82. Adamec, Rozhodčí: Kůrka – Jahoda, Hájek. ŽK: 2:2. Diváci: 20. Poločas:0:1. Havlíčkův Brod: Jícha – Svoboda, Jagoš, Pleva, Burjetka – Dvořák, Rokos, Němec (76.Henek), Rosecký (52. Jaroš), Haala – Železný.

Alois Svoboda