SOKOL LUČICE
Svěřenci trenéra Zdenka Pechy začali se zimním drilem v půlce ledna. V týmu zůstali tři hráči na hostování, Josef Beránek (Okrouhlice), Pavel Blažek (Šmolovy) a Vít Culka (Jeřišno), kteří  rovněž začali polykat tréninkové dávky. Trenér Pecha bude využívat v nabírání hrubé kondice domácí tělocvičnu, výběhy v přírodě a od února umělou trávu ve Světlé nad Sázavou. „Na soustředění nepojedeme, protože trénujeme třikrát týdně, a to si myslím, že je dostačující k přípravě na jarní boje," má jasno lučický trenér. Ten má také se svými hráči v plánu tři přípravné zápasy, kdy nejzajímavějším soupeřem bude určitě světelské áčko. „Na jaře nechceme hrát do posledních zápasů o záchranu. Tým je tady dobrý a má na to, aby hrál klidný střed tabulky.

Zahájení přípravy:             15. 1.
Zápasy
23. 2.     Veselý Žďár, 18.00     (UT H. Brod)
3. 3.         Mírovka, 12.00     (UT H. Brod)
10. 3.     Světlá n. S., 12.00     (UT H. Brod)


TJ SOKOL HAVL. BOROVÁ
Fotbalisté Borové jsou jedním z aspirantů postupů do I. A třídy, když na vedoucí Leštinu i druhý Rychnov ztrácejí pouze dva body. První tréninkové objemy začali svěřenci Romana Bruknera nabírat 13. ledna. Podle posledních informací tým opustí i na jarní část sezony gólman Pavel Veselý, který bude hájit branku ždírecké Dekory. Opačným směrem bude prodlouženo hostování Tomáši Vymetalovi. „Zůstanou u nás hráči, kteří u nás byli na hostování, jedná se o Chlubnu a Rakušana. Dotáhnout chceme přestup Patrika Kučery ze Ždírce, který u nás hrál už na podzim," řekl borovský trenér a dodal: „K tréninkům využíváme místní Sokolovnu, samozřejmě nechybí výběhy a v Přibyslavi využíváme zmenšenou umělou trávu."

Zahájení přípravy:             13. 1.
Zápasy
2. 2.     Česká Bělá, 10.00     (UT H. Brod)
17. 2.     Přibyslav B, 17.00     (UT Žďár )
23. 2.     Dlouhá Ves, 12.00     (UT H. Brod)
10. 3.     Mírovka, 16.00     (UT H. Brod)

SK KOŽLÍ
Nejdéle do přípravy naskočí fotbalisté Kožlí, kteří první trénink mají naplánovaný na první únorový den. Podle trenéra Aleše Dočkala zůstane kádr stejný jako na podzim, jen se do přípravy navíc zapojí Karel Machovec s Petrem Procházkou z B-týmu. Jako většina týmu na okrese budou v Kožlí k zimní přípravě využívat domácí podmínky.
„Chceme trénovat třikrát týdně, z toho dvakrát venku a třetí tréninková jednotka bude v tělocvičně, posilovně nebo bude zaměřena na spinning," objasňuje plán přípravy Dočkal. Ten si také přeje, aby jarní část soutěže neprobíhala jako loni, kdy ze třinácti utkání získalo Kožlí pouze sedm bodů. „Tohoto bychom se rádi vyvarovali. Chtěli bychom vyhrávat hlavně doma a potrápit favority soutěže, Leštinu a Rychnov," přeje si Dočkal.

Zahájení přípravy:             1. 2.
Zápasy
3. 3.         Pohled, 15.00             (D)
10. 3.     Polná B, 15.00         (D)
16. 3.     Spedice, 15.00         (D)

TJ SOKOL LÍPA
Fotbalisté Lípy zahájili zimní přípravu včerejším odjezdem na soustředění do Brtnice. „V Brtnici budeme do neděle a soustředění je zaměřené na vytrvalost a dynamiku. Budeme trénovat dvoufázově," prozradil trenér Lípy, Zdeněk Jungvirt.
Potom budou následovat tři tréninkové jednotky v týdnu, při kterých bude využita tělocvična a hřiště s umělým povrchem v Havlíčkově Brodě. Ani v Lípě nedojde k velkým změnám v hráčském kádru. „Ten zůstane vesměs pohromadě. Do přípravy se zapojil dorostenec Antonín Kutlvašr, který by měl zůstat v A-týmu a u dalších se uvidí, jak se budou vyvíjet," dodal Jungvirt. Ten zvolil do přípravných zápasů dva týmy z I. A třídy a zajímavé bude pro Lípu srovnání s rakouským fotbalem.

Zahájení přípravy:         24. 1.
Zápasy
24. 2.     Dobronín, 16.00     (UT H. Brod)
8. 3.     tým z Rakouska, 19.30 (UT H. Brod)
16. 3.     Štoky, 16.00         (UT H. Brod)