Sobotní zvládla lépe Lípa, která v cestě za záchranou vyhrála na hřišti Štoků. V neděli pak Chotěboř B obrala o body Herálec.

MÍROVKA – BUDÍKOV 5:3

Domácí byli papírovým favoritem a svou roli také potvrdili. Nejen výsledkově, ale i výkonem. Od prvních minut měli utkání plně ve svých rukách. Už v 19. minutě šli do vedení, pak sice soupeř z penalty snížil, ale Mírovka ještě do poločasu své vedení navýšila o dvě branky.
Po změně stran ještě dvě branky domácí přidali. Hattrickem se blýskl Vlášek. „Jen svými vlastními chybami jsme soupeři dovolili snížit, ale jinak musím kluky opravdu pochválit," uznal trenér domácích Michal Marek.
Góly: 19. Němec, 30., 38. a 57. Vlášek, 73. Lacina – 28. (PK) a 82. Kavka, 61. Prokop. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (85. Martínek). Poločas: 3:1. Mírovka: Berky – Rásl, Martínek, Freudenreich, Netopilík – Kaplan, Mejstřík, Semelka, Lacina (90. Hejkal) – Neměc (79. Dvořák), Valášek (89. Heřmánek).

ŠTOKY – LÍPA 1:3

Úvodní dvacetiminutovka patřila hostujícímu týmu, který měl tři šance. Z těch jedna skončila brankou, když se trefil Prokš. Pak samostatný nájezd nedokázal proměnit Rosecký, a poté nezužitkoval centr Slámy. Pak se ale probudili domácí a Lípu zatlačili Do poločasu dokázali se soupeřem srovnat krok. Křídelní akci Štoků zakončil Lóži, který z hranice vápna mířil přesně.

Těsně po návratu z kabin dostali hosté výhodu trestného kopu. K míči se postavil Souček, jehož střelu tečoval Michal Fejt ve zdi, a Lípa tak šla opět do vedení. Pak se oba týmy musely uchýlit ke střídání a hra se narušila. Z toho těžily Štoky, které si vytvořily tlak, ale brankově ho nedokázaly vyjádřit. A tak těsně před koncem pojistil vítězství Lípy opět Prokš.
Góly: 37. Lóži – 18. a 88. J. Prokš, 51. Michal Fejt. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:4. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Štoky: Exner – Miksa, Kunc (84. A. Dáňa), Gleixner, Stehlík – Havel (82. J. Kubát), Šprla, Kubík, T. Kubát (78. J. Dáňa). Lípa: Vašák – J. Kutlvašr, M. Prokš, Michal Fejt, Souček – Rosecký, Sláma, Špiňar (31. Šimek), Kříž – J. Havel (71. Heppner), J. Prokš (89. Marek Fejt).

HERÁLEC – CHOTĚBOŘ B 0:1

Úvodní poločas byl vcelku vyrovnaný. Hrál se spíše urputný fotbal bez velkých šancí.

Po změně stran byla hra podobná jako v tom prvním. V 58. minutě pak přišel zřejmě klíčový moment zápasu. Domácí přišli o tvůrce hry Krále, který dostal červenou a musel předčasně do sprch. Od té doby Herálec neměl střed hřiště a vázla mu rozehrávka. A tak Chotěboř začala soupeře přehrávat. A v 63. minutě strhla vedení na svou stranu. Centr ze strany propadl celým vápnem až k nehlídanému Šimonovi a ten neměl těžkou práci, a zařídil tak tři body pro hosty. Velmi dobrý výkon předvedl domácí brankář Vašák.
Góly: 63. Šimon. Rozhodčí: Havlín. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (58. Král). Diváci: 80. Poločas: 0:0. Herálec: J. Vašák – Med, Paclík, Hrala, L. Stojan – J. Stojan, Pátek, Kohout, Král – V. Vašák, Komůrka (75. Filínský). Chotěboř B: Buršík – Neuvirt, Čapek, R. Odvářka, Fiala – Tůma (51. Šimon), Běloušek, Kohout, Krédl – Šimoňák (75. Ledvinka), Doležal (64. F. Janda).

TIS – KOSTELEC 1:2

Domácí sice od 27. minuty vedli, když centrovaný balon ze strany doklepl do sítě Blažek. Ovšem to bylo z jejich strany vše. Soupeř byl jak po fotbalové stránce, tak i po stránce důrazu a bojovnosti lepší a zaslouženě výsledek otočil ve svůj prospěch. A to po změně stran během šesti minut. Nejprve sklepl dlouhý nákop útočník na Kružíka a ten svou šanci využil. Po něm přetavil brejk ve vedoucí branku Vavroušek.

„Sice zbývala ještě půl hodinka, ale zkušený soupeř si výsledek pohlídal. V závěru nám navíc došly síly a na zvrat jsem už neměli," potvrdil trenér Tisu Miloslav Kozlík.
Góly: 27. Blažek – 53. Kružík, 59. Vavroušek. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Tis: Havel – Mareš (52. M. Kozlík), Bárta, P. Benák, Vala – Zezulák, Krajíček (32. J. Benák), Rosecký, Vacek – Blažek, T. Kozlík (42. Sládek).