Turnaj byl určen pro hráče ročníku 2004 a mladší, popřípadě pro dívky ročníku 2003 a mladší. Hrálo se na čtvrtinu hřiště systémem 5+1. Zápas trval 20 minut. Turnaje se zúčastnila mužstva Jiskra Rýmařov A, Jiskra Rýmařov B, FK Stará Bělá, FŠRH Moravany nad Váhom (SK), TJ Sokol Bohuňovice, Akadémia Juventus Žilina (SK), FK Krnov, FC Chotěboř, FK Jeseník, SK Uničov, FK Šumperk, Haná Prostějov, FC Lužice, SK Zlín 1931, TJ Dolní Němčí, TJ Sokol Čechovice, FK Púchov (SK), FK BOCA Chotěboř, TJ Kovohutě Břidličná, MFK Ružomberok (SK).

Slavnostní zahájení turnaje proběhlo za účasti starosty města Rýmařov Petra Kloudy a předsedy TJ Jiskry Rýmařov Františka Pohanky. Oba jmenovaní popřáli všem zúčastněným mnoho nezapomenutelných sportovních zážitků, žádná zranění a hodně vstřelených branek do sítě soupeře. Poté už dvoudenní turnajový maratón začal a v průběhu došlo i na focení jednotlivých týmů.

Všechny zápasy opět probíhaly na celém hřišti, které bylo rozděleno reklamními panely se sponzory turnaje a na světelné tabuli mohli všichni hráči a diváci sledovat, jak utíkají minuty zápasu. Mužstva byla rozdělena do čtyř pětičlenných skupin, ze kterých postupovaly 3 první celky a nesly si sebou vzájemné zápasy do další šestičlenné skupiny. Mužstva na čtvrtém až pátém místě vytvořily 8 člennou skupinu, kde se hrálo o 13. až 20. místo.

Po prvním dni svoji kvalitu ukázala mužstva jak ze Slovenska, tak i domácí Rýmařov včetně Lužice, Zlína a překvapivě neznámý celek z Chotěboře. Vše bylo do druhého dne ale otevřené.

Druhý den bylo složení skupiny E následovné: Boca Chotěboř, Uničov, Žilina, Prostějov, Zlín a Ružomberok. Druhá skupina F měla složení Lužice, Dolní Němčí, Šumperk, Púchov, Rýmařov A a Krnov.

V těchto skupinách se odehrály velice kvalitní zápasy a opět z každé skupiny postupovaly první tři celky.

Bez porážky v těchto skupinách byla už jen dvě mužstva a to Chotěboř a Ružomberok. Do finálové skupiny se opět přenášely vzájemné zápasy a skupinu o 1. až 6. místo tvořila mužstva: Chotěboř, Ružomberok, Žilina, Lužice, Rýmařov a Dolní Němčí. Skupinu o 7. až 12. místo tvořila mužstva Zlín, Prostějov, Uničov, Šumperk, Púchov a Krnov.

Po dramatických a vyčerpávajících bojích si celkové prvenství zasloužil celek z Vysočiny a to FK Boca Chotěboř. V turnaji tento celek ztratil pouze 2 body za remízu s Ružomberkom a zaslouženě tak vyhrál 16. ročník mezinárodního turnaje Lord cupu.

Pro všechny hráče zde čekala odměna v podobě mini ohňostroje a konečného vyhlášení výsledků, ze kterého si všechna mužstva odnesla krásné poháry. První tři mužstva se kromě pohárů mohla pochlubit originálními medailemi. Každé družstvo turnaje obdrželo tašku s upomínkovými předměty. Na kluky čekala i spousta individuálních ocenění, kde pořadatelé ocenili celkem 22 hráčů turnaje. Celý turnaj provázel mikrofonem hlasatel Martin Jiruš.

Slavnostního vyhlášení a ukončení fotbalového turnaje se zúčastnili sponzoři turnaje a zástupci města Rýmařov. Na závěr promluvil předseda TJ Jiskry Rýmařov František Pohanka, který poděkoval hráčům, trenérům a především organizátorům a sponzorům turnaje, bez jejichž pomoci by se tento fotbalový svátek nemohl uskutečnit.