Lučice měla po podzimu pouhých sedm bodů, proto došlo k velkému posílení kádru. Do útoku přišli z Havlíčkova Brodu Roman Provazník a Tomáš Teplan, obranu přišel vyztužit stoper Pavel Nechvátal.

Ani posílení kádru zatím v Lučici nepřináší ovoce, ze tří zápasů nasbírali svěřenci trenéra Kuchty čtyři body, což je určitým zklamáním.

„Ztratily jsme body v Černovicích penaltou, kterou si pan rozhodčí vymyslel, takže my musíme vyhrát doma a jedno jestli k nám přijede Mírovka, nebo Slovan Bratislava. Já chci vyhrát každý zápas," řekl lučický trenér Petr Kuchta.

Ten byl právě z Mírovky odvolán, proto se dá očekávat, že právě pro něho bude tento zápas prestižní.

„To, co tam bylo, jsem už zapomněl, žádný emoce z mé strany rozhodně nebudou. Jen jim chci dokázat, že nepatřím do starého železa, což si v Mírovce myslí," dodal Kuchta.

Problémy se sestavou má trenér Mírovky Michal Marek. Ten nemůže počítat s Valáškem, Šimonem a se Zdenkem Semrádem.

„Určitě tam jedeme bodovat. Abychom byli úspěšní, musíme na hřišti dodržovat stanovenou taktiku. Víme o síle soupeře, který se na jarní část soutěže výrazně posílil. Z mé strany půjdou emoce stranou, chci aby se odehrál pěkný zápas," konstatoval Marek.

Pokud by se Mírovce podařilo vyhrát, mohla by pomýšlet na druhé místo tabulky. První Ledeč nad Sázavou už ale těžko někdo dožene.